aaa_TSW_2023
CTR_2023

Meksyk nie chce kukurydzy z USA

27 września 2023
Meksyk nie chce kukurydzy z USA

Meksykańscy naukowcy wykazują postępy w próbach zastąpienia importu kukurydzy z USA. Uczeni jednego z wiodących meksykańskich uniwersytetów rolniczych wykazali postępy w produkcji większej ilości niemodyfikowanych genetycznie żółtych nasion kukurydzy, aby zastąpić importowane ziarna ze Stanów Zjednoczonych.

Eksperci z Autonomicznego Uniwersytetu Chapingo, na północno-wschodnim skrzydle Mexico City, ujawnili postępy w rozwoju nasion do siewu. Według naukowców trzymetrowe łodygi kukurydzy wyrosły z gleby na dużym polu w Chapingo, co jest pierwszą oznaką potencjalnej przyszłej alternatywy dla producentów żywności, takich jak Kellogg (KN) i meksykańska marka Maseca (GRUMAB. MX) .

Pola zasiane w maju wygenerowały nowe hybrydowe odmiany nasion, które zostaną przetestowane w 2024 r. z wypuszczeniem do siewu w 2025 r.

"To, co zamierzamy zrobić, to zapewnić hodowcom nasiona, których potrzebują... oraz pakiet technologiczny w celu osiągnięcia pożądanych plonów "- powiedział Claudio Carballo, kierownik operacyjny projektu produkcji nasion kukurydzy Chapingo.

oprac, e-mk,ppr.pl na podst źródło: Reuters


POWIĄZANE

To wyjątkowe wydarzenie i idealna okazja, by rozprawić się z “rybimi” mitami, po...

Polska umacnia swoją pozycję europejskiego lidera w produkcji mięsa drobiowego! ...

Naukowcy z Wydziału Biologii UW planują udostępniać rolnikom, hodowcom roślin i ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę