AgrarGepShow w Budapeszcie i AgroShow w Ostródzie – to początek tegorocznej ekspansji targowej Cynkometu z Czarnej Białostockiej. W związku z dynamicznym rozwojem w kolejnych miesiącach spółka zamierza kontynuować tę strategię.
- Wystawy maszyn rolniczych są doskonałą okazją do zaprezentowania gamy maszyn, zarówno modeli premierowych, jak i tych, które są mocnym punktem naszej oferty już od dłuższego czasu – mówi Mariusz Dąbrowski, prezes Cynkometu. - Jest to również miejsce i czas, w którym spotykamy potencjalnych, przyszłych klientów i tych, którzy już korzystają z naszych maszyn, dzieląc się z nami cennymi opiniami i uwagami. Ważny jest też kontakt z naszymi dystrybutorami z kraju i zagranicy. Dlatego udział w tego typu imprezach jest bardzo istotnym elementem strategii marketingowej, zwłaszcza w okresie tak intensywnego rozwoju firmy.
Styczniowa wystawa AgrarGepShow w Budapeszcie to najważniejsza na rynku węgierskim i jedna z największych europejskich imprez branży rolniczej. Wystawa prezentuje nie tylko najnowsze maszyny uznanych światowych marek, ale także nowości wystawców z wielu krajów świata. W tym roku w Budapeszcie na powierzchni 40 tys. m. kw., ponad 46 tys. zwiedzającym swoją ofertę zaprezentowało ponad 350 wystawców. Wśród nich, w dwóch największych halach wystawowych znalazły aż trzy stoiska dystrybutorów marki Cynkomet, na których zaprezentowano pięć różnych modeli maszyn producenta z Czarnej Białostockiej - przyczep rolniczych, rozrzutników oraz przyczep do przewozu zwierząt.
- Sytuacja ta pokazuje, że nasze maszyny cieszą się bardzo dobrą opinią i są pożądane przez odbiorów na rynku węgierskim – mówi Łukasz Chełmiński, dyrektor ds. eksportu maszyn rolniczych Cynkometu. - Wystawa stała się przede wszystkim okazją do przeprowadzenia bardzo owocnych rozmów handlowych z naszymi dystrybutorami, które na co dzień są utrudnione ze względu na odległość. Generalnie nasz udział w wystawie przełożył się na dużą ilość zamówień i niewątpliwie wpłynie na nasze plany na przyszłość.
Dla Cynkometu południe Europy to istotny rynek, z którym spółka współpracuje od początku swojego istnienia, co już przekłada się na dużą rozpoznawalność marki. Spółka jest też stałym bywalcem budapeszteńskiej wystawy.
Kolejna impreza, w której ostatnio uczestniczył Cynkomet to lutowa wystawa AgroShow w Ostródzie - jedna z najlepiej zorganizowanych i znaczących, polskich wystaw „pod dachem”. Na stoisku o powierzchni 150 m.kw, podlaski producent zaprezentował tam rozrzutniki obornika N-221/3-8 10 ton , N-221/3-3 6 ton oraz przyczepę rolniczą T-104/7 12 ton.
- Maszyny cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, co ma związek nie tylko z ich wyróżniającym się wykonaniem, ale również ze zbliżającymi się w tym regionie wypłatami środków unijnych na zakup maszyn – dodaje Łukasz Chełmiński.
Zarówno efekty, jak i samą imprezę spółka ocenia bardzo pozytywnie, głównie ze względu na zainteresowanie wielu klientów z województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.
W związku z dynamicznym rozwojem i planami wprowadzenia na rynek wielu innowacyjnych urządzeń, spółka planuje rozszerzenie ekspansji targowej – w tym roku weźmie udział także m.in. w Agroshow w Bednarach, AgroTech w Kielcach oraz w kilku znaczących wystawach regionalnych w całym kraju, na których można obejrzeć maszyny marki Cynkomet rokrocznie.
Cynkomet Sp. z o.o. to jeden z najstarszych producentów maszyn rolniczych w Polsce – spółka powstała w maju 2003 roku, ale jej tradycja sięga roku 1956 i Fabryki Maszyn Rolniczych "Biafamar", po której przejęła produkcję. Obecnie firma specjalizuje się w produkcji rozrzutników i roztrząsaczy obornika, przyczep oraz skrzyń zawieszanych. Firma posiada trzy cynkownie ogniowe, o długości wanny 13 i 9m oraz cynkownię ogniową wirową. Obecnie Cynkomet zatrudnia około 250 pracowników w Czarnej Białostockiej oraz w oddziale w Wyszkowie. Firma działa na rynkach krajowym i zagranicznym – marka Cynkomet jest obecna w niemal wszystkich krajach europejskich (poza Hiszpanią, Portugalią i Francją), a także w Algierii, Mołdawii i Kanadzie. Przychody spółki za rok 2016 wyniosły ok. 52 mln zł; na koniec 2017 – 73 mln, a na koniec tego roku spółka szacuje wzrost do ok. 85 mln zł. Obecnie Cynkomet kosztem 22,4 mln zł realizuje unijną inwestycję – budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którym opracowywane będą innowacyjne produkty.
Biuro prasowe Cynkomet Sp. z o.o.