biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Mamy nadprodukcję na rynku drobiowym

23 maja 2016
Mamy nadprodukcję na rynku drobiowym
PAP / Łukasz Ogrodowczyk

Spada opłacalność produkcji drobiu. Świadczy to o nadprodukcji na tym rynku - uważają eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Według wyliczeń ekspertów, w pierwszym kwartale opłacalność produkcji kurcząt rzeźnych i indyków pogorszyła się w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku.

Jednak wskaźnik opłacalności chowu indyków kształtował się jednak na poziomie znacznie powyżej granicy rentowności, natomiast w chowie kurcząt spadł nieco poniżej tej granicy.

W kwietniu ceny skupu kurcząt oraz indyków rzeźnych obniżyły się o 3 proc.

"Przyczyniło się to prawdopodobnie do dalszego spadku opłacalności chowu drobiu rzeźnego. Może to świadczyć o okresowej nadprodukcji żywca drobiowego" - wyjaśniają eksperci.

(PAP)


POWIĄZANE

Aleksandra Bednarek, sommelierka chleba, z wizytą w Polsce   Wielowymiarowa wizy...

W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia często utrudnia utrzymanie zdrowych naw...

Waszyngton, 12 sierpnia 2025 r. – Amerykański sekretarz rolnictwa Brooke L. Roll...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę