aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Małopolskie/ Po Chełmku chodził dzik, który okazał się świnką wietnamską

22 października 2018
Małopolskie/ Po Chełmku chodził dzik, który okazał się świnką wietnamską

Mieszkańcy Chełmka zaalarmowali policję, że po wśród bloków na osiedlu chodzi dzik. Funkcjonariusze szybko znaleźli i złapali zwierzę. Groźnym odyńcem okazała się być świnka wietnamska, która uciekła hodowcy – podała w poniedziałek małopolska policja.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że zwierzę w sobotę nad ranem przechadzało się po osiedlowych uliczkach. Wyobraźnia mieszkańców podpowiedziała im, że może to być groźny dzik. Powiadomili policję. Funkcjonariusze szybko znaleźli nietypowego spacerowicza. Gdy stanęli z nim oko w oko okazało się, że jest to sympatyczna świnka wietnamska, na dodatek oswojona.

Zwierzę uciekło z hodowli prowadzonej w Libiążu, oddalonym od Chełmka o kilka kilometrów. "W asyście policjantów świnka spokojnie poczekała na przyjazd swojego właściciela, który został pouczony o obowiązku dotyczącym zachowania nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia. Mężczyzna zobowiązał się do odpowiedniego zabezpieczenia zagrody, po czym dziękując policjantom, odebrał uciekinierkę" – zrelacjonował wydarzenia Sebastian Gleń.

 

Marek Szafrański (PAP)


POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę