OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Lidl Polska organizuje ogólnopolską zbiórkę dla osób poszkodowanych w powodzi

17 września 2024
Lidl Polska organizuje ogólnopolską zbiórkę dla osób poszkodowanych w powodzi
W obliczu klęski żywiołowej spowodowanej powodzią i trudnej sytuacji, w której znalazło się wielu mieszkańców południowej części kraju, sieć Lidl Polska włącza się w pomoc potrzebującym.
We wszystkich sklepach Lidl zostały uruchomione zbiórki artykułów dla mieszkańców terenów dotkniętych powodzią. Zbierana będzie przede wszystkim żywność o długim terminie przydatności do spożycia oraz woda pitna. W sklepach zostaną wydzielone specjalne kosze, do których będzie można oddawać produkty.

„Lidl Polska jest firmą społecznie odpowiedzialną, działającą w oparciu o strategię CSR. W ramach szybkiej odpowiedzi na krytyczną sytuację powodziową już w weekend zorganizowaliśmy pomoc dla mieszkańców Jeleniej Góry, Głuchołaz oraz gminy Kłodzko, a także strażaków w Prudniku i Legnicy. Teraz, w ramach kolejnego etapu naszych działań, zachęcamy klientów, by w każdym z ponad 900 sklepów włączyli się do zbiórki produktów na rzecz poszkodowanych” – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, dyrektorka ds. Corporate Affairs i CSR w Lidl Polska.
 
Już wcześniej do mieszkańców Jeleniej Góry, Głuchołaz oraz gminy Kłodzko skierowano tiry z paletami żywności, wody pitnej oraz środkami higienicznymi. Wśród przekazywanych artykułów znalazły się m.in. woda, pieczywo, konserwy, kabanosy, kasza, ryż, makarony oraz słodycze dla dzieci. Kontynuowane jest także wsparcie strażaków w Prudniku i Legnicy. Lidl Polska monitoruje też na bieżąco sytuację powodziową i jest w stałym kontakcie z przedstawicielami władz samorządowych.
Partnerami zbiórki są Caritas Polska i Federacja Polskich Banków Żywności.
***
Informacje o firmie:
Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy oraz w USA. Historia sieci Lidl sięga lat 30. XX wieku, a pierwsze sieci pod szyldem tej marki powstały w Niemczech w latach 70. XX wieku. Obecnie w 31 krajach istnieje ponad 12 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 900.
Kontakt:
Strona www: https://www.lidl.pl
 
 

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Po słabym 2024 roku, finansowanie maszyn i urządzeń rolniczych na początku tego ...

Sztuczna inteligencja (AI). Mamy przyjemność przedstawić Państwu rozmowę z ekspe...

Jak informuje ARiMR, indywidualni pszczelarze i zrzeszające ich organizacje już ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę