aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Kongres TSW - 2 dni, 9 konferencji, ponad 80 ekspertów

6 grudnia 2023
Kongres TSW - 2 dni, 9 konferencji, ponad 80 ekspertów

Od nowych technologii po zatrudnienie pracownika. Kongres TSW poruszy palące tematy branży ogrodniczej

 W dobie cyfrowej transformacji także uprawy warzywnicze i sadownicze doświadczają technologicznej rewolucji, która nieustannie przekształca metody pracy. Zmieniają się także okoliczności prowadzenia gospodarstw – polityczne i gospodarcze. Te wszystkie kwestie będą poruszone podczas kongresu w czasie Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach w dniach 17–18 stycznia 2024 roku. Zostanie omówionych szereg zagadnień nurtujących ogrodników.

Cenieni eksperci przeanalizują obecną sytuację w poszczególnych branżach. Nie tylko wskażą palące problemy, ale także podejmą dyskusję nad rozwiązaniami. Poruszone zostaną kwestie związane ze znalezieniem dobrego pracownika, importu i eksportu, skutecznego planowania produkcji i sprzedaży. Zostanie przekazanych wiele wartościowych informacji, które pozwolą efektywnie kierunkować prowadzoną działalność – zaznacza Jacek Kłudka, dyrektor Targów Sadownictwa i Warzywnictwa.

Targi po raz XIV organizowane są przez warszawską Oficynę Wydawniczą Oikos, po raz drugi odbędą się na terenie Targów Kielce.

 

Kongres TSW – 2 dni, 9 konferencji, 80 ekspertów

Pierwszego dnia Targów Sadownictwa i Warzywnictwa, w środę 17 stycznia zostaną przeprowadzone konferencje od lat cieszące się popularnością – sadownicza i jagodowa oraz trzy premierowe: maszynowa, dotycząca odnawialnych źródeł energii i pod hasłem „Przyszłość polskiego ogrodnictwa – strategia zamiast gaszenia pożarów”.

Drugiego dnia, w czwartek 18 stycznia zostaną przeprowadzone konferencje truskawkowa, warzywnicza i Sadownicze Forum Ekonomiczne oraz po raz pierwszy odbędzie się Konferencja Szkółkarska. – Poszczególne gałęzie produkcji mocno się specjalizują, stąd potrzeba skupienia się na konkretnych problemach każdej z nich – mówi dyrektor Jacek Kłudka. – Każda z konferencji podejmie najbardziej problematyczne tematy. 


Od ochrony upraw, przez efektywność prac, po kontakt z sieciami handlowymi

Eksperci doradzą, jak walczyć z chorobami i szkodnikami, wykorzystywać do tego maszyny, a nawet środki biologiczne. Omówione zostaną innowacyjne metody, które mogą radykalnie zmienić uprawy owocowe i warzywnicze, czyniąc je bardziej zrównoważonymi i przyjaznymi dla środowiska. Specjaliści będą także radzili, jak przygotować produkty do sprzedaży i jak współpracować z kupującymi, w tym z sieciami handlowymi. Nie zabraknie również tematów związanych z poszukiwaniem pracowników, których nieustannie brakuje. 

 

O trendach oraz przyszłości sadownictwa i warzywnictwa w Kielcach

Podczas Konferencji Maszynowej specjaliści omówią zastosowanie m.in. automatycznych pielników mechanicznych, manipulatorów i robotów sadowniczych oraz czujników dojrzałości owoców i warzyw, a także systemu zdalnego monitoringu upraw. – Swoją wiedzą podzielą się eksperci w dziedzinie automatyzacji i robotyzacji rolnictwa. Dowiemy się, dlaczego układy hybrydowe nie są masowo wprowadzane do gospodarstw, jak efektywnie można wykorzystywać roboty polowe do upraw warzywniczych i sadowniczych. Będą także porady, jak korzystać ze zdobyczy techniki w postaci zdalnej akwizycji obrazu zarówno z satelity, jak i z niskopułapowych dronów – zapowiada prowadzący konferencję Adam Ekielski ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Odpowiedzią m.in. na wysokie koszty energii ponoszone przez gospodarstwa sadownicze i warzywnicze będzie konferencja „Odnawialne źródła energii w ogrodnictwie”. Doświadczeni w branży OZE specjaliści wyjaśnią przede wszystkim, czy korzystanie z zielonej energii opłaca się. Powiedzą, jak optymalizować koszty i prowadzić zrównoważony rozwój gospodarstwa.

 

Kongres TSW odbędzie się 17 i 18 stycznia 2024 roku podczas Targów Sadownictwa i Warzywnictwa na terenie Targów Kielce. Bilety na targi na https://tsw.pl/

oprac e-red, ppr.pl źródło: TSW


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę