biogaz_09_2025
biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii o stwierdzeniu 50. i 51. w 2020 r. (18. i 19. w II półroczu 2020 r.) ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu

31 grudnia 2020
Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii o stwierdzeniu 50. i 51. w 2020 r. (18. i 19. w II półroczu 2020 r.) ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) u drobiu

Główny Lekarz Weterynarii informuje o wyznaczeniu 50 i 51 (18 i 19 w II półroczu 2020 r.) ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w Polsce.

Na podstawie wyników badań z dnia 28.12.2020r. otrzymanych z PIWet-PIB Puławy stwierdzono 50. w 2020 r. i osiemnaste w II półroczu br. ognisko HPAI  w gospodarstwie komercyjnym utrzymującym 11 340 kaczek rzeźnych. Gospodarstwo zlokalizowane jest w miejscowości Kaniwola, w gminie Ludwin, powiat łęczyński, woj. lubelskie.

Na podstawie wyników badań z dnia 29.12.2020r. otrzymanych z PIWet-PIB Puławy stwierdzono 51. w 2020 r. i dziewiętnaste w II półroczu br. ognisko HPAI  w gospodarstwie niekomercyjnym utrzymującym 195 sztuk drobiu (kury). Gospodarstwo zlokalizowane jest w miejscowości Stary Wielisław, w gminie Kłodzko, powiat kłodzki, woj. dolnośląskie. Gospodarstwo położone jest w obszarze zapowietrzonym, wyznaczonym w związku z wykrytym wcześniej ogniskiem nr 47. (15. w II półroczu 2020 r.).

W gospodarstwach, w których stwierdzono chorobę, zostały wdrożone wszelkie procedury zwalczania przewidziane w przypadku wystąpienia HPAI, określone w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 grudnia 2007 r. w sprawie zwalczania grypy ptaków. Wokół ognisk choroby w promieniu 10 km zostały wyznaczone obszary zapowietrzone i zagrożone.

 

GIW / GLW


POWIĄZANE

W obliczu dynamicznych zmian na rynku surowców roślinnych, sektor paszowy w Euro...

W sezonie 2024/25 Unia Europejska wyłania się jako kluczowy światowy importer śr...

Lato w polu nie zna odpoczynku. To czas intensywnej pracy, gdy każda godzina ma ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę