biogaz, biometan, biopaliwa_ptak 2025

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący 44 - 48 ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń w 2021 r.

12 sierpnia 2021
Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii dotyczący 44 - 48 ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u świń w 2021 r.

Na podstawie wyników badań laboratoryjnych otrzymanych z PIWet - PIB Puławy Główny Lekarz Weterynarii informuje o stwierdzeniu 44 - 48 ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) u  świń w 2021 r.

 

Ognisko ASF nr 2021/44 (ognisko wtórne) wyznaczono 5.08.2021 r.


w gospodarstwie, w którym utrzymywano 22 świnie (1 locha, 12 warchlaków, 9 tuczników) położonym w miejscowości Łączki Brzeskie, w gminie Przecław, powiat mielecki, województwo podkarpackie tj. na obszarze objętym ograniczeniami III wymienionym w załączniku do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (RWK) 2021/605.

Ognisko ASF nr 2021/45 (ognisko wtórne) wyznaczono 5.08.2021 r.


w gospodarstwie, w którym utrzymywano  353 świnie (13 loch, 67 prosiąt, 25 warchlaków, 248 tuczników), położonym w miejscowości Kawęczyn, w gminie Wadowice Górne, powiat mielecki, województwo podkarpackie tj. na obszarze objętym ograniczeniami III wymienionym w załączniku do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (RWK) 2021/605.

Ognisko ASF nr 2021/46 (ognisko wtórne) wyznaczono 5.08.2021 r.


w gospodarstwie, w którym utrzymywano  22 świnie ( 1 locha, 12 warchlaków, 9 tuczników), położonym w miejscowości Przebendów, w gminie Wadowice Górne, powiat mielecki, województwo podkarpackie tj. na obszarze objętym ograniczeniami III wymienionym w załączniku do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (RWK) 2021/605.

Ognisko ASF nr 2021/47 (ognisko pierwotne) wyznaczono 7.08.2021 r.


w gospodarstwie, w którym utrzymywano  37 świń (4 lochy, 12 warchlaków, 21 tuczników), położonym w miejscowości Dąbrówka Osuchowska, w gminie Czermin, powiat mielecki, województwo podkarpackie tj. na obszarze objętym ograniczeniami III wymienionym w załączniku do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (RWK) 2021/605.

Ognisko ASF nr 2021/48 (ognisko pierwotne) wyznaczono 7.08.2021 r.


w gospodarstwie, w którym utrzymywano 280 świń (22 lochy, 70 prosiąt, 44 warchlaków, 144 tuczników), położonym w miejscowości Trzebosz, w gminie Bojanowo, powiat rawicki, województwo wielkopolskie tj. na obszarze objętym ograniczeniami III wymienionym w załączniku do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (RWK) 2021/605.

 W gospodarstwach, w których wykryto ogniska ASF, Inspekcja Weterynaryjna wdrożyła wszystkie środki zwalczania choroby, zgodnie z procedurami IW oraz rozporządzeniem  Delegowanym Komisji (UE) 2020/687, w tym m.in. zabicie i utylizację świń oraz przeprowadzenie dezynfekcji w ognisku choroby. Wokół ognisk w promieniu 10 km wyznaczono obszary zapowietrzony i zagrożony.

 

GIW / GLW


POWIĄZANE

Na łamach Klubu Jagiellońskiego Kamil Wons kreśli obraz nowego podziału, który r...

GUS raportuje stabilność i „odporność” polskiego rolnictwa. Na wsi widzimy co in...

Papryka, jabłka, zboże… To nie gest dobroci, ale dramat bezsilności. Polska wieś...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę