MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Kolejne nasadzenie i zasiewy w Parku Ekologicznym nad Jeziorem Kierskim

4 kwietnia 2016

Młodzież i mieszkańcy Kiekrza 8 kwietnia br. w godz. 10.00 – 18.00 będą wspólnie z Klubem Gaja sadzić oraz siać kolejne rośliny w Parku Ekologicznym nad Jeziorem Kierskim w ramach inicjatywy lokalnej „W przyjaźni z naturą w parku nad Jeziorem Kierskim”. Jest to jedna z dwudziestu trzech inicjatyw lokalnych, które koordynuje Klub Gaja w ramach projektu „Zaadoptuj rzekę”.

Dzięki współpracy poznańskiego Stowarzyszenia Pro-Eko-Vitae, Rady Osiedla Kiekrz oraz Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu z Klubem Gaja powstaje park na 4,5-hektarowym pięknym, malowniczym terenie nad Jeziorem Kierskim.

Wiosenne sadzenie i zasiewy w Parku nad J. Kierskim to kolejny etap realizacji parku jaki powstaje między ulicami Ks. Edwarda Nawrota a Wilków Morskich w Kiekrzu. Do sadzenia bylin, ziół oraz geofitów zapraszamy społeczników, młodzież szkolną, harcerzy oraz mieszkańców osiedla, na których będą czekały łopaty, grabie, szpadle i saperki. Łącznie tego dnia na terenie tworzącego się parku posadzonych zostanie ponad 1000 roślin oraz zasiana zostanie łąka kwietnia na ok. 150 m2.

Bardzo cieszy oddolna inicjatywa mieszkańców. Widać, że jest potrzeba takiego miejsca jak Park Edukacji Ekologicznej, gdzie lokalna społeczność mogłaby się spotkać i spędzić miło czas w otoczeniu zieleni. Mieszkamy w bardzo pięknej okolicy, blisko jeziora, ale dostęp do niego jest mocno utrudniony. Rada Osiedla od kilku lat czyni starania, aby również ten problem znalazł ostatecznie pozytywne dla mieszkańców i turystów rozwiązanie. Wracając jednak do parku, to liczę, że pomimo różnych problemów na etapie koncepcji i projektowania, za kilka lat będziemy mogli korzystać z całej przestrzeni parkowej i do poszukiwania finansów na realizację tego przedsięwzięcia będę namawiał radnych Rady Osiedla Kiekrz powiedział Sławomir Fiszer – Przewodniczący Rady Osiedla Kiekrz.

Wśród sadzonych 8 kwietnia roślin pojawią się m. in. konwalia majowa, poziomka zwyczajna, melisa lekarska, mięta pieprzowa, paprotka zwyczajna, barwinek pospolity, zawilec gajowy, czosnek niedźwiedzi, kokorycz pusta, kokorycz pełna czy też śnieżyczka przebiśnieg.

Inicjatywa lokalna „W przyjaźni z naturą w parku nad Jeziorem Kierskim” realizowana jest  przez Klub Gaja oraz Stowarzyszenie "Pro-Eko-Vitae" przy współpracy Rady Osiedla Kiekrz oraz Zarządu Zieleni Miejskiej w Poznaniu w ramach projektu Klubu Gaja „Zaadoptuj rzekę”.

_________

Niniejszy materiał został opublikowany dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja.

Więcej informacji: www.zaadoptujrzeke.pl

Klub Gaja


POWIĄZANE

Noworoczne obniżki cen paliw, o których pisaliśmy ostatnio, należą już do przesz...

Według danych FGIS "Argus-Fito" według stanu na 15 grudnia od początku 2024 roku...

Rok 2024 stał się rekordowy dla ukraińskiego przemysłu cukrowniczego – krajowi p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę