aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Kobiety na Wersalu. Za nami trzecia edycja Kina Architektek

18 października 2023

Kino Architektek" to jedyna w swoim rodzaju inicjatywa OKK! PR, której celem jest wspieranie integracji kobiet działających w różnych obszarach branży architektonicznej. Cykl spotkań gromadzi entuzjastki projektowania oraz świetnej kinematografii, tworząc doskonałą przestrzeń do dyskusji, dialogów i nawiązywania nowych, wartościowych relacji. Każdą odsłonę uświetnia obecność cenionego gościa, niezwykłej kobiety, której wybitne osiągnięcia w zawodzie służą jako źródło inspiracji, motywują do samorozwoju. Podczas jesiennego wieczoru, 12 października odbyła się kolejna edycja z udziałem Agnieszki Gruszczyńskiej - Hyc.

Olga Kisiel-Konopka, właścicielka agencji OKK! PR, od lat z pasją współpracuje z architektkami i projektantkami. Jej zespół składa się głównie z kobiet, co jest podstawą jej wiary w synergię i ogromny potencjał wspólnych, kobiecych działań. Kierując się tym przekonaniem, zaaranżowała „Kino Architektek”, przestrzeń do rozmów między architektami, projektantami wnętrz i markami od lat związanymi z OKK! PR. Przedsięwzięcie to jest przemyślane, osadzone w doskonałej scenerii, a przede wszystkim dające możliwość zetknięcia się z ambitną kinematografią.

Tytułowe „Kino” to oczywiście Kinogram w Fabryce Norblina, wyjątkowa przestrzeń oferująca nie tylko ekscytujące pokazy filmowe, ale też muzykę na żywo i wystawy dzieł sztuki. Całości dopełnia starannie zaprojektowane, klimatyczne wnętrze, inspirujące do obcowania z wieloma dziedzinami kultury i sztuki. Nic więc dziwnego, że to właśnie to, jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie Warszawy, zostało oprawą tego niezwykłego wydarzenia.

To już trzecie spotkanie z cyklu Kino Architektek

Cykl spotkań cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego 12 października b.r. odbyła się już trzecia odsłona „Kina Architektek” z gościnnym udziałem Agnieszki Gruszczyńskiej - Hyc, redaktor naczelnej prestiżowego magazynu AD POLSKA, poświęconemu projektowaniu i aranżacji wnętrz, który właśnie wszedł na polski rynek mediowy.  Ta jedna z najbardziej pożądanych i interesujących kobiet w branży medialnej i kreatywnej, wnętrza postrzega jako odbicie zmieniającego się stylu życia, potrzeb użytkowników i relacji społecznych. Jako autorka koncepcji i koordynatorka interdyscyplinarnych projektów medialnych, docenia możliwość łączenia różnych perspektyw. Jako zaś doświadczona obserwatorka rynku wnętrz, doradzania producentom i organizatorom wydarzeń w zakresie komunikacji. Organizuje eventy, webinary, uczestniczy w debatach i jest członkiem jury wielu konkursów. Podczas spotkania w Kinogramie, opowiedziała o swojej drodze zawodowej i wyzwaniach, z którymi musiała się zmierzyć, inspirując i zachęcając wszystkie kobiety do podejmowania nieoczywistych wyzwań zawodowych.

„Kochanica Króla Jeanne du Barry” - Przejmujący seans filmowy.

 

Po wystąpieniu i pełnej natchnienia rozmowie z Agnieszką Gruszczyńską - Hyc nastąpiła wyczekiwana projekcja filmu. „Kochanica Króla Jeanne du Barry” to nowe dzieło Maiwenn, reżyserki, a zarazem odtwórczyni głównej roli, które swoją premierę miało na 76 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Obraz opowiada historię wywodzącej się z ludu, niezwykłej kobiety, która za pomocą swojego sprytu i urody oczarowała króla Ludwika XV, zostając tym samym ostatnią oficjalną kochanką najważniejszego człowieka we Francji. Film porusza problematykę kobiet w patriarchalnym społeczeństwie, ukazując wyzwania, z którymi muszą się zmierzyć w zdominowanym przez mężczyzn świecie.

Kolejna edycja Kina Architektek już 14 listopada 2023 r.

Osadzony w przepięknych, wysmakowanych wnętrzach Wersalu, wzruszający seans zachęcił uczestniczki do ożywionych dyskusji i rozmów w kuluarach, podczas których wymieniały między sobą poglądy i nawiązywały nowe znajomości. Kolejna edycja „Kina Architektek” już 14 listopada 2023 r., a gościem specjalnym będzie jak zawsze ciekawa i inspirującą kobieta.

Partnerami wydarzenia byli: Greston w kolaboracji z Dallmer, Nobonobo, Ablux                                                                                                                                                              Po więcej informacji zapraszamy na: www.okkpr.pl

 

 

 

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

W dniu 23 maja 2024 r., w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się...

W Afryce Północno-Zachodniej (kraje Maroka, Algierii, Tunezji) wg prognozy sprze...

Nieuczciwe praktyki wielkich zgranicznych sieci handlowych to nie tylko problem ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę