Adama_Spyrale_1-31.05.21

KE zapowiada wsparcie dla producentów mleka

30 marca 2016
KE zapowiada wsparcie dla producentów mleka

W dniu 14.03.2016 r. na posiedzeniu Rady Ministrów UE ds. rolnictwa Komisja  Europejska zapowiedziała wdrożenie nowych działań, mających na celu wsparcie rolników z dotkniętych kryzysem sektorów mlecznego, mięsa wieprzowego oraz owocowo-warzywnego.

Sprawująca przewodnictwo w Radzie UE Holandia zebrała od krajów unijnych propozycje ponad 100 inicjatyw, które mają pomóc rolnikom. Są to m.in. wsparcie dla producentów, którzy dobrowolnie ograniczą produkcję mleka, przedłużenie dopłat do przechowywania mięsa i mleka w proszku, a także elastyczność w sprawie egzekwowania kar nakładanych na rolników.

Ponadto Komisja zamierza też na ograniczony czas umożliwić organizacjom producenckim czy spółdzielniom działającym w sektorze mleczarskim zawieranie dobrowolnych porozumień dotyczących produkcji i dostaw. Miałoby to na celu ograniczenie podaży na rynku, a co za tym idzie wzrost cen.

KE uznała, że w obecnych okolicznościach są warunki, aby zastosować artykuł rozporządzenia o  wspólnej organizacji rynków rolnych w tej sprawie. Komisja zapowiedziała też zwiększenie ilości, jeśli chodzi o interwencyjny skup odtłuszczonego mleka w proszku i masła.

FAMMU/FAPA na podstawie KE, PAP


POWIĄZANE

W związku z informacjami o podjęciu przez Urząd Pełnomocnika Rządu ds. Centralne...

Zachęcamy: gospodarstwa rolne (producentów produkcji podstawowej) i przedsiębior...

Panie ministrze Puda, wiosna się kończy, trzeba obudzić się ze snu zimowego i ws...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę