Adama_poleposition_15.03_30.04

John Deere z największą liczbą zarejestrowanych traktorów. Rynek ciągników styczeń – sierpień 2018

21 września 2018
John Deere z największą liczbą zarejestrowanych traktorów. Rynek ciągników styczeń – sierpień 2018

Ciągniki marki John Deere były najczęściej wybierane przez polskich rolników w okresie od stycznia do sierpnia 2018 roku. W tym czasie zarejestrowanych zostało łącznie 2 576 sztuk nowych i używanych ciągników tej marki, co jest najlepszym wynikiem na rynku.

John Deere nadal jest najchętniej wybieraną marką przez polskich rolników w 2018 roku. Potwierdzają to wyniki najnowszych badań niezależnego źródła PIGMiUR opierających się na danych SAMAR, w których amerykański producent zajmuje pierwszą pozycję w sprzedaży łącznej nowych i używanych traktorów, wyprzedzając następnego producenta w zestawieniu o ponad 700 zarejestrowanych pojazdów.

Uzyskany wynik (2 576 szt.) świadczy o niesłabnącej popularności marki John Deere i jednocześnie zaufaniu do naszych maszyn – mówi Piotr Dziamski z John Deere Polska. Ciągniki marki John Deere są najwyżej cenione przez polskich rolników, co potwierdzają ostatnie wyniki Niezależnego Badania Opinii Rolników przeprowadzone przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. W dwóch edycjach badania zebrano łącznie oceny od ponad 1200 rolników, co potwierdza wysoką wiarygodność tych badań. Jesteśmy przekonani, że tak dobre opinie właścicieli na temat ciągników John Deere odzwierciedlają bardzo wysoką popularność w Polsce. W najbliższych miesiącach przygotowujemy dla klientów zainteresowanych używanymi ciągnikami specjalny program GreenShield, dzięki któremu rolnik decydując się na wykupienie dodatkowej ochrony dla używanego ciągnika John Deere, nie będzie ponosił kosztów napraw w trakcie obowiązywania programu – dodaje.

Na pozycję lidera John Deere w ogólnym zestawieniu składa się sprzedanych 939 nowych ciągników oraz 1637 używanych. Kolejne miejsca na podium, zajmują Massey Ferguson z wynikiem 1835 sztuk (132 nowe, 1703 używane) oraz Zetor, którzy sprzedał 1756 egzemplarzy (491 nowych, 1265 używanych).

Dominacja w rocznikach

Jeśli chodzi o poszczególne kategorie wiekowe w ciągnikach używanych, to John Deere zajmuje pierwszą pozycję we wszystkich przedziałach, z wyjątkiem maszyn powyżej 20 lat, gdzie ustąpił miejsca pojazdom marki Messey Ferguson. Warto podkreślić, że w segmencie 6-10 lat, amerykański producent posiada aż 25,6 proc. udziału w rynku (299 sprzedanych traktorów).

Jakie modele najpopularniejsze?

Zestawienie najczęściej sprzedawanych nowych ciągników otwiera model John Deere 6120M, który w omawianym okresie był rejestrowany najczęściej, bo aż 157 razy. Jest to traktor o mocy znamionowej 120KM, który wyposażony w ładowacz czołowy, jest objęty bardzo atrakcyjnym programem fabrycznego finansowania. Kolejne miejsca w zestawieniu zajęły dwa modele od marki New Holland: TD5.85 (143 szt.) oraz T7.165 (119 szt.). Na rynku ciągników nowych producenci wprowadzają różne formy uatrakcyjnienia oferty. W najbliższych tygodniach John Deere uruchomi rewolucyjny program „Gwarancja spalania”. Jest to rozwiązanie, które ma na celu ograniczyć do minimum koszty ponoszone na zakup oleju napędowego oraz znaleźć najbardziej optymalne ustawienia traktora do pracy w polu i transporcie. Program obejmuje nowe ciągniki serii 6R (6-cylindrowe), 7R oraz 8R zamówione od 01.11.2018 do 31.10.2019.

 

Biuro prasowe John Deere Polska Sp. z o.o.


POWIĄZANE

– Pomimo światowego kryzysu wywołanego pandemią, handel zagraniczny produktami r...

Zakład Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Uniwersytetu Rzeszowskiego prze...

W dniu 19 kwietnia 2021 r. Ambasada RP w Pekinie poinformowała o zakończeniu z d...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę