Ptak_Waw_CTR_2024
Zielony Ład_podpisy

John Deere powołuje nową President of Ag Business

6 czerwca 2023
John Deere powołuje nową President of Ag Business
  • W ramach długoterminowego planu przekazania stanowisk zarządu, z dniem 1 listopada 2023 roku, John Deere powołuje Deannę M. Kovar na stanowisko przyszłej prezeski działu Agricultural Machinery.
  • Kovar będzie zarządzać Regionem 1 (Afryka, Środkowy Wschód i Azja) oraz Regionem 2 (Europa i CIS), przewodniczyć działowi Agricultural Equipment oraz Turf.
  • Dotychczas prowadziła dział Precision Agriculture.    

 Pozostałą część tego roku podatkowego, poza pełnieniem stałych obowiązków, Kovar spędzi na zapoznaniu się z nową rolą. Od 1 listopada przejmie całą odpowiedzialność za nowe stanowisko. W tym dniu Markwart von Pentz obejmie rolę doradcy dyrektora generalnego Johna C. Maya przed przejściem na emeryturę w 2024 roku.

 – Jestem dumny z tego, co w ostatnich latach osiągnęliśmy jako John Deere w Europie, Afryce i Azji. To idealny moment na przekazanie pałeczki dalej i nie mógłbym wskazać lepszej następczyni niż Deanna – podsumowuje obecny prezes, Mark von Pentz.

Wspólna droga do cyfryzacji rolnictwa

Von Pentz, pochodzący z Dolnej Saksonii, od 2007 roku był jednym z dwóch prezesów Agricultural Machinery. W trakcie długiego okresu 16 lat pełnienia funkcji członka zarządu dla John Deere, odegrał ważną rolę w kształtowaniu i wzmacnianiu pozycji firmy i siły gospodarczej – w szczególności w Południowej Ameryce, Europie i Azji. Von Pentz rozpoczął też dostosowywanie firmy do norm cyfryzacji rolnictwa.

Kovar jest doświadczoną ekspertką od cyfryzacji rolnictwa: na poprzednim stanowisku odpowiadała za obszar Precision Agriculture i była kluczowa dla transformacji firmy w „Smart Industrial Company” i wprowadzenia „John Deere Production Systems”.

Obserwowanie wczesnego zaangażowania Marka w cyfryzację było ekscytujące. Naszym wspólnym celem zawsze było sprostanie złożonym potrzebom naszych rolników w zakresie cyfryzacji – tak Kover opisuje swoją dotychczasową współpracę z poprzednikiem. W trakcie wdrożenia do nowego stanowiska Head of Europe będzie szkolona przez von Petza.

Deanna M. Kovar

Vice President, Production Systems, Production & Precision Ag.

W ostatnich latach Deana M. Kovar (45 l.) była kluczową osobą w zmianie strategii John Deere z dostawcy sprzętu w firmę technologiczną. Dorastała na farmie mlecznej w stanie Wisconsin w USA. Zatrudniona w Johnem Deere jest od 2000 roku. Na swojej ścieżce zawodowej pełniła funkcję liderki, blisko współpracowała z czterema regionami Johna Deere’a. Kluczowe role dotyczyły sprzedaży, marketingu, obsługi klienta i rozwoju produktów. W minionych latach blisko współpracowała z Markiem von Pentzem. Jako Head of Europe przeniesie się wraz z rodziną do Mannheim.

Mark von Pentz,

President, Worldwide Agriculture & Turf Division Small Ag & Turf

Region 1 & 2 

Mark von Pentz (60 l.) rozpoczął pracę w firmie w 1988 roku jako stażysta w Mannheim i od tego czasu całą zawodową karierę spędził w John Deere. Jego pierwsze obowiązki obejmowały audyt finansowy w zarządzie europejskim. Zanim stał się odpowiedzialny za sprzedaż międzynarodową, a potem niemiecką, odpowiadał za strategiczne sojusze w Europie. W trakcie trzech lat działalności jako Vice President Marketing w Stanach Zjednoczonych, w wieku 44 lat został mianowany członkiem zarządu. Utrzymywanie bliskiego kontaktu z partnerami sprzedaży, rolnikami i pracownikami w różnych działach firmy jest dla niego szczególnie ważne:

  W nadchodzących latach z pewnością będę wciąż utrzymywał bliski kontakt z rolnictwem. Aktualna transformacja naszej branży jest dla mnie ekscytującą podróżą – dodaje von Pentz, który nie może doczekać się kolejnego życiowego etapu w swoim życiu po dotychczasowej stopniowej transformacji.

oprac.red.ppr.pl


POWIĄZANE

Odpowiedź Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi  na wystąpienie Zarządu Krajowej ...

Komisja opublikowała piąte roczne sprawozdanie na temat praworządności, w którym...

Tegoroczne lato należy do Alpro. Marka z portfolio Danone zaplanowała szereg ang...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę