aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

"Jesteśmy Mu to winni!"

3 kwietnia 2023
"Jesteśmy Mu to winni!"

Jak w wielu miastach w Polsce, jak i na świecie  również w Tarnowie przeszadł marsz w obronie dziedzictwa Jana Pawła II, Papieża Polaka pod hasłem "Jesteśmy mu to winni". Całe Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 13 na placu Sobieskiego, skąd ponad 5 tysięcy uczestników marszu przeszło ulicami Wałową, Bramą Pilzneńską i Wekslarską przez Rynek docierając na finał pod pomnik Jana Pawła II przy tarnowskiej katedrze. W tym miejscu był Karol Wojtyła, Papież Polak, następca św. Piotra w 1987 roku, w czasie trzeciej pielgrzymki do Polski kiedy odwiedzał Tarnów.


w obronie Jana Pawła II

 

Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe, które było organizatorem wydarzenia, wydało oświadczenie:

"W dniu dzisiejszym minęło 18 lat od śmierci Jana Pawła II - wychodząc naprzeciw oskarżeniom skierowanym ku postaci świętego, Stowarzyszenie Tarnów Pierwsze Niepodległe zorganizowało marsz w obronie Jego dziedzictwa. Jan Paweł II to człowiek, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał ludziom drogę do Boga, człowiek który przez niemal trzy dekady był dla nas liderem walki o wolną Polskę, o wartości, które pragniemy ocalić. Swoim życiem dał przykład jak realizować uniwersalne wartości miłości do Boga i Ojczyzny.

Marsz przeszedł przez tarnowskie ulice, a zakończył się na Placu Katedralnym, pod figurą Ojca Świętego. Liczbę uczestników marszu w szczytowym momencie szacujemy na około 4 tysiące. W jego organizację włączyło się wiele osób oraz organizacji. Dziękujemy wszystkim za obecność."

 

w obronie Jana Pawła II

 

Jeszcze przed marszem, Filip Finas- wiceprezes Stowarzyszenia Tarnów Pierwsze Niepodległe, które skupia przede wszystkim młodych ludzi, których łączą wartości obywatelskie, patriotyczne i katolickie powiedział:

"Papież Polak pozostawił nam wielkie dziedzictwo, które jest elementem naszej historii. Chcemy je kontynuować, a przypadająca w niedzielę rocznica Jego śmierci jest dobrym pretekstem do tego, aby przypomnieć słowa, które Ojciec Święty kierował do Polaków – o rodzinie, miłowaniu ojczyzny, o ludziach młodych."

W trakcie marszu odtwarzane były archiwalne przemówienia Wielkiego Polaka, a wierni oprócz odmawiania modlitw w obronie dobrego imienia Karola Wojtyły, Papieża Jana Pawła II, następcy Świętego Piotra śpiewali pieśni religijne, a wśród nich, wielokrotnie powtarzali ulubioną przez Ojca Świętego "BARKĘ".

Tarnowianie, w marszu wyrazili swoją determinację do obrony dziedzictwa św. Jana Pawła II”, jego dobrego imienia, głoszonych przez niego wspaniałych nauk w których wskazywał wartości których w żaden sposób podważyć się nie da. 

Tarnowscy Wierni, jak i my wszyscy, którzy wczoraj brali udział w marszach, manifestacjach i procesjach Niedzieli Palmowej, wyrazili sprzeciw w obec ataków na osobę Jana Pawła II, naszego polskiego Ojca Świętego, Największego z Polaków.

Dobrego imienia Karola Wojtyły będziemy bronić ze wszystkich sił!

"Jesteśmy Mu to winni"


w obronie Jana Pawła II

oprac: e-mk; ppr.pl; fot. ppr.pl


POWIĄZANE

Przypominjący medium społecznościowe „X” (dawny Twitter) Sejm „X” (zbieżność naz...

Wałek przekaźnika mocy rurowy, znany również jako wałek odbioru mocy (WOM), to k...

Z niczym wyszli wczoraj ze spotkania z premierem Donaldem Tuskiem rolnicy. To je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę