Adama_Spyrale_1-31.05.21

„Jedzmy witaminy, miejmy wesołe miny” – promocja zdrowego stylu życia w SP nr 5 w Bochni

8 marca 2016
„Jedzmy witaminy, miejmy wesołe miny” – promocja zdrowego stylu życia w SP nr 5 w Bochni
ARR

We wtorek, 1 marca br.,  OT ARR w Krakowie uczestniczył w promocji wśród dzieci zdrowego stylu życia i programów „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Mleko w szkole”. Impreza została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 5 im. Jana Matejki w Bochni.

Dzieci wraz z wychowawcami przygotowały stoiska, które kolorami nawiązywały do różnych owoców i warzyw. W stoiskach tych można było degustować soki, desery oraz wiele potraw wytworzonych z warzyw i owoców, a także obejrzeć ciekawe programy artystyczne przygotowane przez uczniów SP nr 5.

Uczestniczące w spotkaniu dzieci poznawały poprzez zabawę zasady prawidłowej diety i dowiadywały się, dlaczego  warto jeść owoce i warzywa. Brały także udział w konkursach i quizach dotyczących zdrowego stylu życia. Dla najlepszych klas w konkursach grupowych OT ARR w Krakowie ufundował upominki. Otrzymali je również uczestnicy konkursów indywidulanych.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Piotr Gruszka, reprezentant Polski w piłce siatkowej, oraz Adrianna Palka – trenerka personalna sportowców. Ze strony Agencji Rynku Rolnego w spotkaniu uczestniczył pracownik Sekcji Informacji i Promocji Krzysztof Lewiński.

Po zakończeniu imprezy goście specjalni zostali poproszeni o wpis do księgi pamiątkowej – działającego w szkole i jedynego w Polsce – „Klubu Bolka i Lolka”. Uczniowie SP nr 5 zapraszają do swojego klubiku znane osoby, które czytają z nimi dawne, czasem zapomniane bajki, a następnie wpisują się do specjalnej księgi.

ARR


POWIĄZANE

Odpowiadając na wniosek Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie uwzględnienia w d...

Zapraszamy właścicieli zagród edukacyjnych do udziału w konkursie na najlepszą z...

W dniu 22- 23 maja br. w Parku Etnograficznym w Tokarni odbył się 5. Świętokrzys...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę