MERCOSUR1
TSW_XV_2025

Inteligentne zastosowania do ogrodu

16 marca 2022
Inteligentne zastosowania do ogrodu
Newseria Lifestyle

Robi się coraz cieplej, a rano budzi nas śpiew ptaków z sąsiednich drzew. To znaczy, że nadszedł idealny moment na pierwsze prace w ogrodzie - zaczynamy wyrywać chwasty i plewić grządki, gdzieniegdzie możemy zobaczyć jeszcze przebiśniegi, cebulice, czy piękne sasanki, nieśmiało wybijające się ponad powierzchnię ziemi. Wielu z nas chciałoby oglądać swoje rośliny przez cały dzień i całą noc. Teraz jest to możliwe! Przedstawimy Wam kilka rozwiązań technologicznych, które pomogą Wam doglądać ogród z dowolnego miejsca na ziemi.

 

Oświetlenie i ochrona podczas wieczornego obchodu

 

Temperatury są coraz wyższe, powietrze coraz mniej wilgotne - to oznacza częstsze podlewanie roślin, nawet kilka razy dziennie. Wielu z nas robi to wieczorem, gdy wróci z pracy. Zazwyczaj wtedy posiłkujemy się ostatnimi podrygami dziennego światła lub latarkami. A gdyby tak zainwestować w lampę, która jednocześnie jest… kamerą zewnętrzną? Oświetli Wam drogę i pozwoli sprawdzić, czy w Waszym ogrodzie nie pojawiają się niechciani goście, np. dziki lub sarny, które obgryzają sadzonki. Takim urządzeniem jest LC3 od EZVIZ. Kamera nagrywa w kolorze nawet w nocy, jest też wodo- i pyłoszczelna, co jest bardzo ważne przy urządzeniach montowanych na zewnątrz.  Jest również przystępna cenowo.

 

Dzwonek, który widzi wszystko

 

Innym świetnym inteligentnym gadżetem jest smart wizjer, który zastępuje „judasza” oraz dzwonek do drzwi.  Kiedy jesteśmy po łokcie w ziemi, bo akurat przesadzamy kwiaty, to ciężko nam szybko zareagować na dźwięk dzwonka do drzwi czy furtki. Inteligentne wizjery mają dedykowane aplikacje na telefon, dzięki którym jesteście w stanie podejrzeć, kto czeka przed wejściem. A jeśli wizjer ma opcję połączeń audio - możecie też poprosić swojego gościa, aby poczekał lub wszedł samodzielnie! Niezłym wyborem byłby tutaj dzwonek DB2 Pro, który ma też alarm antysabotażowy, w razie gdyby ktoś próbował go zdemontować.

 

 

Kompleksowa ochrona całej posesji

 

Chcesz doglądać nie tylko samego ogrodu, ale i całej swojej posesji?  Warto wtedy zainwestować w standardową kamerę zewnętrzną, która pozwala na obserwację w 360st. Przydatne będą tu takie opcje jak np. kolorowe nagrywanie w nocy, czy większa ilość obiektywów. Zastanawiając się nad zakupem, warto zwrócić uwagę na poziom szczelności IP (im wyższy, tym bardziej odporny na wodę). Kamery mogą być zamontowane np. na ścianie, pod dachem, lub nad drzwiami – gdzie tylko sobie wymarzycie! W takie urządzenie warto zainwestować odrobinę więcej - będzie nam wtedy służyć przez długi czas. Przykład? C8PF od EZVIZ - ten gadżet pozwoli Wam trzymać pieczę nad spokojem na podwórku.

 

W ogrodzie nic się nie dzieje...

 

Ponoć! Ale to oczywiście nieprawda. Kiedy zachodzi słońce, a my chowamy się do domów, na zewnątrz wychodzą zwierzęta. Dzięki zamontowaniu rozwiązań smart home, możemy nagrywać swoje własne filmy przyrodnicze. Niekoniecznie będą na równi z produkcjami telewizyjnymi, ale właściwie to kto wie co uchwyci Wasze urządzenie? Może jakąś anomalię, albo potwora z Loch Ness? Nie dowiecie się, póki nie spróbujecie!

 

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Propozycje usprawnień w regulacjach dotyczących biometanu – Postulaty Polskiej O...

Aby aplikacja nawozów i środków ochrony roślin przynosiła oczekiwane efekty, klu...

Według stanu na 13 stycznia Ukraina wyeksportowała 23,256 mln ton zbóż i roślin ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę