BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Imprezy integracyjne kluczem do sukcesu firmy

8 sierpnia 2023
Imprezy integracyjne kluczem do sukcesu firmy

źródło DKK

Impreza integracyjna to jeden z najpopularniejszych benefitów pracowniczych. Czy jednak zyskuje na niej tylko załoga, a dla pracodawców oznacza jedynie koszty? Wręcz przeciwnie. Imprezy integracyjne to sytuacja typu win-win – wygrywają obie strony. 

Wyjazd firmowy - korzyści dla pracowników 

Badania pokazują, że imprezy firmowe cieszą się dużym powodzeniem. Bierze w nich udział aż 9 na 10 pracowników danej firmy. Dlaczego załoga tak chętnie uczestniczy w firmowych imprezach integracyjnych? To chyba oczywiste. Najczęściej w ramach czasu pracy pracownicy mają szansę wybrać się w jakieś atrakcyjne turystycznie miejsce, mogą delektować się regionalnymi przysmakami, popróbować piw kraftowych, zobaczyć świat z lotu ptaka podczas lotu balonem, spróbować swoich sił w turnieju kulinarnym lub olimpiadzie firmowej, mogą rozwiązać zagadkę kryminalną czy poszukiwać skarbów w górach. A koniec tak emocjonującego dnia spędzić na ognisku integracyjnym czy szalonej zabawie tanecznej w stylu lat 20. Kto chciałby zrezygnować z tylu darmowych atrakcji?

Poza tym podczas tych imprez pracownikom towarzyszą koleżanki i koledzy z firmy. A to znaczy, że mogą się lepiej poznać poza środowiskiem pracy, nawiązać relacje, porozmawiać o swoich pasjach i zainteresowaniach. Imprezy integracyjne są też doskonałą okazją dla nowych pracowników do szybkiego zapoznania się z resztą zespołu i zaadoptowania w nowym środowisku. Imprezy firmowe sprzyjają budowaniu silniejszych relacji w zespole.

Event integracyjny - zysk dla firmy 

Znacząca większość przedsiębiorstw na stałe wpisała w swe kalendarze organizację imprez firmowych, widząc płynące z nich korzyści. Najczęściej firmy organizują dla swoich pracowników 2-3 imprezy rocznie. A jednak wciąż niektórzy managerowie zastanawiają się, czy warto organizować imprezy integracyjne dla pracowników. Statystyki jasno pokazują, że to świetna inwestycja w przyszłość firmy.  https://www.koronakarkonoszy.pl/atrakcje-karkonosze/

Spotkania integracyjne, zwłaszcza poza siedzibą firmy, pozwalają na budowę zrozumienia i zaufania w zespole, co prowadzi do bardziej efektywnej współpracy. A to bezpośrednio przekłada się na lepszą pozycję na rynku. Kształtowanie postaw prozespołowych, rozwiązywanie konfliktów, integracja, kształcenie umiejętności współpracy i komunikacji, zwiększenie zaangażowania pracowników, poprawa atmosfery w miejscu pracy, większa satysfakcja i lojalność pracowników, zwiększenie kreatywności, osiągnięcie efektu synergii, budowa pozytywnego wizerunku firmy, rozwój umiejętności interpersonalnych, redukcja stresu w zespole - to najczęściej wymieniane przez managerów korzyści, płynące z eventów firmowych, zwłaszcza tych o charakterze team buildingowym.

Integracja firmowa - w górach czy nad morzem?

Imprezy firmowe w górach
(https://www.koronakarkonoszy.pl/blog-dla-firm/wyjazd-integracyjny-w-gorach-ekscytujace-i-niezapomniane-przezycie/) to tzw. pewniak, zdaniem ekspertów z branży MICE. Aż 80% pracowników preferuje wyjazdy w miejsca, gdzie czekają na nich wspaniałe krajobrazy, urokliwe zakątki, spokój i cisza. Najbardziej cenione są lokalizacje pozwalające zarówno na aktywność fizyczną (bez względu na porę roku), jak i oferujące różnorodne atrakcje na imprezy firmowe. Kurorty górskie, ze względu na swą wszechstronność, idealnie wpisują się   w ten schemat. Można tam zorganizować zarówno warsztaty i szkolenia integracyjne, gry i zabawy zespołowe, wycieczki, imprezy tematyczne, jak i aktywności sportowe czy imprezy kulturalne. Wszystkie rodzaje eventów firmowych ma w swoim portfolio agencja eventowa Dwór Korona Karkonoszy, położona w sercu Karkonoszy. Firmowy pobyt w górach będzie na pewno relaksujący i inspirujący, a wspólne przezwyciężanie wyzwań sprzyja integracji, wzmacnia relacje w zespole i buduje zaufanie.

 

oprac, e-red, ppr.pl na podst, źródło: DKK


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę