aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

IJHARS: Jaja nieoznakowane

17 marca 2022
IJHARS:  Jaja nieoznakowane

Zwalnianie podmiotów z obowiązku znakowania jaj wysyłanych do przemysłu spożywczego z miejsca produkcji (z uwzględnieniem danych za 2021 rok).

Zwalnianie podmiotów z obowiązku znakowania jaj dostarczanych do przemysłu spożywczego bezpośrednio z miejsca produkcji następuje w drodze decyzji administracyjnej wydawanej przez wojewódzkiego inspektora JHARS na wniosek zainteresowanego przedsiębiorcy.

Przedsiębiorca zwolniony ze znakowania jaj jest zobligowany do prowadzenia ewidencji jaj nieoznakowanych oraz przekazywania wojewódzkiemu inspektorowi JHARS pisemnej informacji o zamiarze dostawy jaj do odbiorców w innych państwach członkowskich UE. W przypadku gdy podmiot nie wypełnia swoich obowiązków wojewódzki inspektor JHARS może cofnąć wydaną decyzję zezwalającą na dostawy jaj.

Podmiot wysyłający jaja do zakładów przemysłu spożywczego na terenie Polski jest zwolniony z obowiązku informowania wojewódzkiego inspektora JHARS o dostawach jaj.
Obowiązki Głównego Inspektora JHARS:

  •     przekazywanie właściwym organom zainteresowanych państw członkowskich UE informacji o podmiotach, które uzyskały zwolnienie zgodnie z art. 11 ust. 2 lit a rozporządzenia Komisji (WE) nr 589/2008,
  •     prowadzenie wykazu podmiotów, które uzyskały zwolnienie z obowiązku znakowania jaj.


Informacje dotyczące podmiotów zwolnionych ze znakowania jaj w 2021 roku

Główny Inspektor JHARS jest organem właściwym do przekazywania informacji przez inne kraje UE o dostawach jaj nieoznakowanych (w 2021 r. takie informacje przekazała Francja i Finlandia).

W 2021 roku obowiązywały 84 decyzje administracyjne zwalniające podmioty z obowiązku znakowania jaj, wydane dla 43 podmiotów. Podmioty zwolnione z obowiązku znakowania jaj planowały i realizowały wysyłki jaj nieoznakowanych do zakładów przemysłu spożywczego zlokalizowanych na terenie: Polski, Włoch, Francji i Niemiec.

 

IJHARS


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę