Adama_Spyrale_1-31.05.21

Globalny polsko-chiński dom aukcyjny zlokalizowany w Polsce coraz bliżej

16 kwietnia 2021
Globalny polsko-chiński dom aukcyjny zlokalizowany w Polsce coraz bliżej

15 kwietnia 2021 roku podpisany został list intencyjny pomiędzy Związkiem Polski Przemysł Futrzarski oraz China Leather Industry Association, który jest kolejnym krokiem do powstania w Polsce globalnej, polsko-chińskiej aukcji skór naturalnych.

W podpisanym liście strona chińska potwierdza wiodącą rolę Polski w hodowli zwierząt futerkowych oraz produkcji skór pozyskiwanych od tych zwierząt, przyznając, że skóry produkowane w Polsce są cenione i poszukiwane przez kupców na całym świecie.

Zważywszy na to, że Chiny są największym importerem skór zwierząt futerkowych a przemysł związany z obróbką i wykorzystaniem naturalnych skór zwierząt futerkowych przeżywa dynamiczny rozwój w Chinskiej Republice Ludowej, zapotrzebowanie na ww. surowiec rokrocznie wzrasta, obie strony uważają, że obrót skórami, który odbywa się obecnie za pośrednictwem aukcji zlokalizowanych poza krajem największego producenta i odbiorcy, powinien zostać skupiony w Polsce.

Sygnatariusze porozumienia formalizują dotychczasowe działania ukierunkowane na stworzenie w Polsce globalnej, polsko-chinskiej aukcji skór naturalnych, której uruchomienie zaplanowano na koniec 2023 roku. Działania podejmowane przez polskich rolników oraz przedsiebiorców zwiazanych z sektorem chowu i hodowli futer, wpisują się w zapowiadaną przez Polski Rząd intensyfikację współpracy polsko-chinskiej.

Jednym z priorytetów polskiego Rzadu, jest zwiekszenie mozliwości szybkiego wyjścia z kryzysu gospodarczego spowodowanego pandemia koronawirusa. Elementem strategicznym działań podejmowanych w tym kierunku, powinno byc pozyskiwanie nowych korzystnych kontraktów dla Polski oraz trwałe wejscie na rynek chiński. W idee te wpisuje się powstanie aukcji FurHub.

Jak dotad wymiana handlowa realizowana pomiedzy Polska a Chinami charakteryzowała sie znaczną dysproporcją pomiędzy eksportem a importem. Z uwagi na to z dużym zadowoleniem informujemy Państwa o kolejnym, znaczącym etapie realizacji tak dużej i istotnej inwestycji, która usprawni eksport z Polski do Kraju Środka.

Powstanie w Polsce globalnej aukcji skór naturalnych związane będzie z zasileniem polskiej gospodarki wieloma miliardami złotych co w czasach ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego przyczynić się może do wsparcia rodzimej gospodarki równiez poprzez tworzenie nowych miejsc pracy.

Polski przemysł futrzarski wykonuje kolejny krok w strone stabilizacji i rozwoju na płaszczyznie wszystkich etapów produkcyjnych – od hodowli zwierząt, po sprzedaż surowca. Jesteśmy przekonani, że wspólna inwestycja, której wartosc szacujemy dziś na około 60 do 80 milionów euro przyczyni się w niedługim czasie do rozwoju zaplecza dydaktycznego i naukowego, a także poprzez przywrócenie nad Wisłę wyspecjalizowanych pracowni kuśnierskich.

Realizowanie przez Polske inwestycji tej skali, obsługującej wszystkie etapy produkcyjne, pozwoli przyciągnąć do naszego kraju znane marki i firmy słynace z produkcji futer, skórzanego asortymentu oraz naturalnych w pełni ekologicznych ubrań.

W naszej opinii, tworzenie instrumentów pozwalajacych polskim firmom na zwiększenie eksportu towarów i usług z Polski, a także z Europy Środkowo-Wschodniej będzie miało fundamentalne znaczenie w najbliższych latach.

Jesteśmy przekonani, że inwestycja ta będzie doskonałym przykładem na to, jak aktywnie dążyć do zmniejszenia luki w wymianie handlowej między Europą a Chinami.

 

Związek Polski Przemysł Futrzarski


POWIĄZANE

Czasu na ubieganie się o dopłaty bezpośrednie i obszarowe finansowane z PROW cor...

Realizując wniosek przyjęty na VII Posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych VII ...

ARiMR opublikowała listy określające kolejność przysługiwania pomocy w następują...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę