europejskie forum rolników 2025

Fuzja na rynku słodów - DMGP zmienia barwy i nazwę

11 maja 2016
Fuzja na rynku słodów - DMGP zmienia barwy i nazwę

Sierpc, 11.05.2016: Dwie słodownie, w Sierpcu i Strzegomiu, działające od 2004 roku w ramach duńskiej grupy słodowniczej Danish Malting Group, weszły w skład Viking Malt Group, producenta słodów z Finlandii. Umowę sfinalizowano w Kopenhadze, po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń.

Wstępna umowa nabycia 100 proc. udziałów w Danish Malting Group A/S została podpisana na początku 2016 roku pomiędzy jej dotychczasowym właścicielem, Grupą Carlsberg a Viking Malt. Jednak prawie 4 miesiące trwały formalności związane z wydawaniem opinii przez polskie i duńskie urzędy chroniące interesy konsumentów.

- Cieszymy się, że w końcu udało nam się zamknąć tę transakcję i możemy rozpocząć przygotowania do dalszych działań, dzięki którym będziemy mogli lepiej służyć naszym klientom na całym świecie - mówi Antti Orkola, Dyrektor Zarządzający Viking Malt Group.

Od teraz grupę Viking Malt tworzy 6 słodowni: po jednej w Finlandii ( Lahti), Szecji (Halmstad), na Litwie (Panevežys) i w Danii (Orslev) oraz dwie słodownie w Polsce: w Strzegomiu i w Sierpcu. Polskie zakłady będą prowadziły działalność pod nowymi nazwami - Słodownia Strzegom jako Viking Malt Specialties Sp. z o.o. oraz Viking Malt Sp. z o.o. - taką nazwę przyjmie dotychczasowa DMG Polska Spółka z o.o. w Sierpcu. Cały proces rebrandingu potrwa ok. 2 miesięcy.

Transakcja zwiększa moce produkcyjne Viking Malt do 600 tys. ton słodu rocznie, co wpłynie na pozycję grupy na światowym rynku słodowniczym - awansuje do pierwszej dziesiątki producentów słodów.

Zarządzający od początku powstania spółkami DMG w Polsce Marcin Siemion został przez Finów zaproszony do dalszej współpracy.

- Uważam, że ta zmiana stanowi ważne wzmocnienie dla działających w
Polsce słodowni, od teraz pod znakiem Viking Malt - mówi Marcin Siemion. - Będziemy mogli rozszerzyć naszą ofertę nie tylko dla dużych producentów piwa, ale także dla browarów rzemieślniczych czy piwowarów domowych. Również rolnicy - producenci jęczmienia browarnego, z którymi od wielu lat współpracujemy, skorzystają na tym połączeniu. Przede wszystkim ze względu na rosnący z naszej strony popyt na wysokiej jakości jęczmień. Ważna jest też kolejna porcja wiedzy dotycząca technologii upraw itp.

Viking Malt jest kontrolowana przez rodzinną firmę Polttimo z siedzibą w Lahti (Finlandia) oraz spółdzielnię rolniczą Lantmännen z siedzibą w Sztokholmie (Szwecja), która skupia 27 tys. rolników z całej Szwecji.

Biuro prasowe DMG


POWIĄZANE

Początek kwietnia przyniósł dawno niewidziany wzrost cen benzyny na stacjach. Na...

Uszczelnić granice i zapewnić realną pomoc rolnikom w obliczu zagrożenia pryszcz...

Według Oil World eskalacja napięć handlowych na świecie może zwiększyć niedobór ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę