Francuzi z apetytem na kolejne akwizycje w Polsce

5 stycznia 2022
Francuzi z apetytem na kolejne akwizycje w Polsce

Grupa drobiarska LDC - największy producentów drobiu we Francji oraz jeden z najmocniejszych graczy na  rynku europejskim – rozważa nabycie nowych aktywów w europejskim obszarze drobiarskim. Analizowane są  przejęcia w krajach, w których  Francuzi są już obecni lub w ich pobliżu, także w Polsce – poinformowała agencja Reuters.

Grupa LDC we Francji odpowiada już za 40 proc. rynku drobiu, co ogranicza efektywną realizację strategii dalszego wzrostu w kraju. Ekspansja na zewnątrz ma jednak w tym pomóc. Francuski gigant preferuje przejmowanie firm rodzimych za granicą, ale nie są wykluczane inne możliwości.  Philippe Gelin, szef operacji międzynarodowych, przekazał agencji Reuters informacje, że Grupa LDC rozważa w pierwszej kolejności wzmocnienie swojej pozycji na rynkach zagranicznych poprzez akwizycje w Polsce, na Węgrzech i w Wielkiej Brytanii, czyli w  krajach, w których już prowadzi biznes.

Analizowane są możliwości przejęć także w innych państwach europejskich, na przykład graniczącymi z Węgrami. Istnieje kilku potencjalnych partnerów, z którymi nawiązano kontakt, ale francuska firma nie podaje szczegółów w tej sprawie. Gelin oświadczył, że francuski producent ma możliwości dokonania większych przejęć, a udziały większościowe mogą dotyczyć firm wykazujących sprzedaż na  poziomie 200 milionów euro rocznie.

Francuski gigant drobiarski od kilku już lat jest bardzo aktywny na rynku fuzji i przejęć. Przypomnijmy, że Grupa LDC posiada w Polsce aktywa skupione wokół Drosedu. Poza przejęciem w Polsce, Francuzi nabyli większość udziałów belgijskiego importera i dystrybutora mięsa drobiowego Kiplama, firmie drobiarskiej na Węgrzech oraz nawiązali współpracę z przedsiębiorstwem Capestone w Walii.

Ostatni z wymienionych podmiotów kontroluje 7 proc. brytyjskiego rynku „wolny wybieg” i produkcji ekologicznej. Ponadto, LDC kupił zakłady Doux oraz producentów kaczek Péridy i Couthouis. Koncern LDC nabył także udziały w przedsiębiorstwie Leong Hup, jednej z wiodących integracji drobiarskich w Azji Południowo-Wschodniej. Leong Hup jest malezyjską firmą, która jest obecna również na rynkach Indonezji, Wietnamu, Filipin oraz Singapuru.

 

KIPDiP


POWIĄZANE

W dniu 13 maja 2022 r., Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi udzieliło odpowiedz...

W dniu 13 maja br. w Oddziale Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Ł...

Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zaprasza na XXVI Regionalną Wystawę Zwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę