Konferencja: Surowce i energia, a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna.
W dniach 14 - 15 września br. w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie odbędzie się konferencja, podczas której eksperci z całego świata przedyskutują kompleksowo problemy, wyzwania oraz najnowsze osiągnięcia w tworzeniu ekologicznej (r)ewolucji. Szczególnie ciekawym panelem będzie dyskusja o gospodarce o obiegu zamkniętym i niskoemisyjnej w dużych miastach, na przykładzie Krakowa. Konferencja będzie kolejnym wydarzeniem w ramach przygotowań do drugiej edycji kongresu Open Eyes Economy Summit, który odbędzie się 14 - 15 listopada br. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.
Wiele państw i organizacji na świecie dostrzegło już, że gospodarka o obiegu zamkniętym i jej niskoemisyjność to konieczność wynikająca nie tylko z troski o środowisko. Taki wariant jest również bardziej opłacalny ekonomicznie w dłuższej perspektywie czasu. Bycie "eko" to również wymóg wizerunkowy - konsumenci nie są zainteresowani markami towarów, których producenci nie szanują przyrody i marnują zasoby naturalne, a obywatele coraz częściej protestują przeciwko działaniom przekształcającym biosferę. Przejście do gospodarki o obiegu zamkniętym poprawia też bezpieczeństwo energetyczne i surowcowe.
Jak powstrzymać niekorzystne trendy zastanawiać się będą eksperci z Polski i świata na konferencji: Surowce i energia, a gospodarka o obiegu zamkniętym i niskoemisyjna. Jej celem jest wymiana wiedzy i doświadczeń o skutecznych metodach i kierunkach zarządzania w tworzeniu ekologicznej gospodarki. W trakcie sesji tematycznych poruszone zostaną m.in. tematy:
- Miasto-Idea a gospodarka o obiegu zamkniętym;
- Rola energii i surowców w gospodarce;
- Instrumenty wspierające gospodarkę o obiegu zamkniętym i niskoemisyjną, wykorzystanie narzędzi IT oraz znaczenie recyklingu;
- Ekologiczne innowacje i edukacja z zakresu ochrony środowiska.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja jest dofinansowana przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Organizatorami konferencji są: Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej.
Więcej szczegółów o konferencji na: www.konferencja-pan.pl
(Centrum Prasowe PAP) / IGSMiE PAN