EFR 2022 – jak kształtuje się przyszłość polskiego rolnictwa

19 maja 2022
EFR 2022 – jak kształtuje się przyszłość polskiego rolnictwa
Newseria Biznes

30 czerwca br. odbędzie się IV Europejskie Forum Rolnicze w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie. Podczas konferencji z udziałem polityków, ekspertów i  praktyków z różnych dziedzin związanych z wsią i rolnictwem z całej Polski i Europy, poruszone zostaną najbardziej aktualne zagadnienia dot. sytuacji w rolnictwie w Unii Europejskiej. Forum będzie także okazją do tego, aby omówić wyzwania przed jakimi stoją rolnicy w związku z aktualną sytuacją geopolityczną.

 

Europejskie Forum Rolnicze od kilku ostatnich lat ma istotny wpływ na kształtowanie krajobrazu polskiej wsi. To platforma wymiany doświadczeń, idei, wiedzy i dobrych praktyk z obszaru rolniczego, organizowana przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Agro Promotion. EFR to także miejsce spotkań i merytorycznych dyskusji na temat kluczowych wyzwań dla branży rolno-spożywczej, corocznie organizowane w Jasionce k. Rzeszowa. W tym roku, ze względu na aktualną sytuację geopolityczną, IV Europejskie Forum Rolnicze odbędzie się w formie konferencji 30 czerwca br. w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT w Warszawie.

 

Uczestnicy Europejskiego Forum Rolniczego spróbują poszukać odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące przyszłości rolnictwa:

  • Jakie wyzwania stoją przed rolnictwem europejskim w obliczu wojny w Ukrainie?
  • Jak będzie wyglądał handel produktami rolno-spożywczymi w najbliższym czasie?
  • Co dalej z Europejskim Zielonym Ładem?
  • Co z bezpieczeństwem żywności?

Do udziału w wydarzeniu zostali zaproszeni przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministrowie rolnictwa z Polski i krajów Unii Europejskiej, przedstawiciele rządu, organizacji producenckich oraz wiodących instytucji handlowych krajowych i zagranicznych. Rozwinięciem debat będą tematyczne panele dyskusyjne nt. nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie, reformy systemu ubezpieczeń rolniczych czy cyfryzacji obszarów wiejskich.

 

– Polscy rolnicy i mieszkańcy wsi stoją dzisiaj przed wieloma poważnymi wyzwaniami. Za nami okres dwuletniej pandemii, na którą nałożyła się rosnąca inflacja i wojna w Ukrainie. Konsekwencją nowej sytuacji geopolitycznej są m.in. sankcje gospodarcze nałożone na surowce z Rosji. Nowa rzeczywistość wymaga wprowadzenia nowych rozwiązań, szybszych decyzji i zmian ustawodawczych – wszystkim tym zagadnieniom przyjrzymy się podczas czerwcowego spotkania. Przyszło nam gospodarować w czasach trudniejszych niż dotąd. Nie tylko polskie, ale i światowe rolnictwo wystawione zostało na ciężką próbę na skutek współczesnych zmian klimatycznych oraz uwarunkowań społeczno-ekonomicznych i politycznych. Z naszymi gości porozmawiamy o tym, jaka przyszłość kształtuje się dla europejskiego rolnictwa w kontekście zachodzących zjawisk – mówi Krzysztof Podhajski, Prezes Zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej

 

W trakcie Forum zostanie także wręczona Nagroda im. Józefa Ślisza, przyznawana organizacjom bądź osobom wyróżniającym się zaangażowaniem w propagowanie postaw obywatelskich i demokratycznych, szerzenie wartości chrześcijańskich oraz szeroko pojęty rozwój obszarów wiejskich. Program Forum na stronie: https://www.forum-jasionka.pl.

 

Newseria Biznes


POWIĄZANE

Maj pachnie truskawkami i szparagami, a wrzesień smakuje świeżo zebranymi borowi...

Wychodząc na przeciw potrzebom komunikowanym przez środowiska społeczne z obszar...

Cóż może wytworzyć bardziej relaksacyjny klimat latem na tarasie niż drewniana p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę