aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dzień Sołtysa w Minikowie

22 marca 2022
Dzień Sołtysa w Minikowie
MRiRW

Sekretarz stanu w MRiRW Anna Gembicka uczestniczyła w uroczystości z okazji Dnia Sołtysa w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Wiceminister wręczyła 18 sołtysom z tego województwa odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”.

– Jesteście najbliżej ludzi i to oni was wybierają. Sprawowanie tej funkcji jest zaszczytem, ale i ogromnym zobowiązaniem wobec wyborców, waszych najbliższych sąsiadów – podkreśliła wiceminister Gembicka w swoim wystąpieniu.

Sekretarz stanu w MRiRW Anna Gembicka, której towarzyszyła poseł Ewa Kozanecka, wręczyła odznaczenia „Zasłużony dla rolnictwa”, przyznane przez wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka na wniosek dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Ryszarda Kamińskiego. Wyróżniono łącznie 18 sołtysów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Służba na rzecz lokalnej społeczności jest naszą powinnością. Angażując się w różne prace na rzecz wsi, staramy się to robić, jak najlepiej potrafimy – mówili sołtysi, dziękując za uznanie.

W uroczystości wzięło udział 95 sołtysów, przedstawicieli wszystkich 19 powiatów województwa. Odczytano list Marszałek Sejmu RP Elżbiety Witek i wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

Podczas uroczystości obecna była również Pani Roksolana Stefanyszyn, matka trójki dzieci, która dotarła do nas z Ukrainy. Pani Roksolana dziękowała za gościnę i troskę, którą została otoczona przez swoich gospodarzy.

Na zakończenie spotkania można było spróbować produktów regionalnych, żywności wysokiej jakości. Poczęstunek był okazją do dzielenia się doświadczeniem i nawiązywania kontaktów.

Uroczystość odbyła się 18 marca br.MRiRW


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę