aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Dział maszyn CLAAS do zbiorów pasz obiera kurs na wzrost

9 maja 2022
Dział maszyn CLAAS do zbiorów pasz obiera kurs na wzrost

W najbliższych latach CLAAS zainwestuje około 40 milionów euro w przebudowę zakładu w Bad Saulgau. Instalacje produkcyjne, infrastruktura zakładu, a zwłaszcza zdolności produkcyjne zostaną w ten sposób dostosowane do stale rosnącego popytu i dalszego wzrostu w przyszłości.

Bad Saulgau w Grupie CLAAS stanowi centrum kompetencji w mechanizacji łańcucha procesów zbioru pasz – od koszenia do zbioru materiału w sieczkarniach JAGUAR. W ostatnich latach zakład znacznie się rozwinął i nawet w czasie pandemii zdołał zwiększyć swoją produkcję. W ramach bieżącego programu inwestycyjnego trwa obecnie rozbudowa i modernizacja infrastruktury zakładu, a istniejąca hala o powierzchni 5000 m2 jest przeprojektowywana w celu stworzenia dodatkowej przestrzeni montażowej. Jednocześnie na kilku etapach odbywa się adaptacja i modernizacja całej infrastruktury energetycznej pod kątem przyszłych zdolności produkcyjnych. W dalszej kolejności planowane są inwestycje w obszarach logistyki, produkcji i optymalizacji montażu. Całkowita kwota inwestycji wynosi około 40 mln euro.

Koncentracja na segmentach wzrostowych
Sukces produktów CLAAS w zakresie profesjonalnej techniki zbioru pasz, a przede wszystkim pozytywne prognozy sprzedaży nowych przystawek do kukurydzy ORBIS wymagają dostosowania struktury zakładu w Bad Saulgau. „Na wszystkich rynkach nadal obserwujemy nieprzerwaną tendencję w kierunku rozwoju profesjonalnej techniki żniwnej, a dzięki wielu liniom produktów jesteśmy w tej kwestii doskonale przygotowani” – mówi Uli Nickol, szef działu maszyn CLAAS do zbioru pasz i dyrektor zarządzający w Claas Saulgau GmbH i Claas Material Handling GmbH. „Jednym z przykładów jest ogromny, przekraczający nasze oczekiwania popyt na nasze nowe przystawki do kukurydzy ORBIS, zwłaszcza na nowy model ORBIS 900. Oprócz przystawek do sieczkarni polowej, CLAAS dzięki wielu nowym produktom w najbliższych latach rozszerzy, zmodernizuje i jeszcze bardziej sprofesjonalizuje swoją ofertę w obszarach zbioru pasz. W tym celu opracowywanych i testowanych jest obecnie wiele nowych rozwiązań.”
CLAAS jeszcze bardziej umocni w ten sposób swoją pozycję jako światowego lidera rynku sieczkarni polowych oraz jednego z wiodących światowych producentów i dostawców kosiarek, przetrząsaczy, zgrabiarek i pras rolniczych. Zaledwie kilka miesięcy temu zaprezentowano całkowicie nową generację zgrabiarek czterowirnikowych LINER z opatentowanym zawieszeniem kardanowym i unikalną konstrukcją ramy. Nowy produkt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem rolników i usługodawców rolnym na całym świecie. Unikalne składanie wektorowe kosiarki DISCO 4400, które również zostało zaprezentowane jesienią 2021 roku, wyznacza nowe, pionierskie trendy w segmencie kosiarek. „CLAAS po raz kolejny udowadnia, że wyznacza trendy w dziedzinie profesjonalnego zbioru pasz” – mówi Nickol. „Inwestycje w zakładzie w Bad Saulgau mają sprawić, że nasze oczekiwania dotyczące rozwoju będą wspierane przez wydajną produkcję na najwyższym poziomie. Ponadto nowe wymagania dotyczące dokumentacji i efektywnego pozyskiwania surowców odnawialnych do produkcji energii powodują wzrost popytu na technologię rozdrabniania z wykrywaniem plonów i zawartości przy użyciu technologii NIRS, który to popyt możemy optymalnie zaspokoić dzięki sieczkarniom JAGUAR.”

 

Większe możliwości dla przystawek ORBIS i profesjonalnej technologii zbioru pasz: zakończenie produkcji przyczep CARGOS

Długofalowy rozwój oferty naszych produktów jest konsekwentnie dostosowywany do światowych trendów i strategii wzrostu produktów CLAAS. Widać przy tym, że znaczenie metody zbioru z użyciem przyczep samozaładowczych w stosunku do sieczkarni polowych spada, a ich sprzedaż w skali globalnej wciąż maleje. Tym samym segment przyczep samozaładowczych staje się niszowy o charakterze regionalnym. W związku z tym Grupa CLAAS zdecydowała o zaprzestaniu produkcji przyczep samozaładowczych i przyczep do transportu masy na kiszonkę z końcem sezonu 2022, tworząc tym samym dodatkowe zdolności produkcyjne dla przystawek ORBIS. Także po zakończeniu produkcji będziemy w dalszym ciągu gwarantować najwyższej klasy serwis CLAAS w kwestii zaopatrzenia w części zamienne do przyczep CARGOS. Bieżące kwestie serwisowe nadal będą profesjonalnie rozpatrywane przy wsparciu działu rozwoju produktów z Bad Saulgau.

 

infowire.pl


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę