Ptak_Waw_CTR_2024

Dom zainspirowany zimowym krajobrazem

10 stycznia 2017
Dom zainspirowany zimowym krajobrazem
Newseria Lifestyle

Szukając kreatywnych i niecodziennych pomysłów warto poszukać inspiracji w naturze. Nie inaczej jest w przypadku projektowania domu i jego otoczenia. Spoglądając na zimowy pejzaż dostrzeżemy wiele podpowiedzi dotyczących tego, jak połączyć ze sobą chłodne barwy oraz stworzyć kompletną całość, decydując się na zastosowanie bardzo oszczędnych rozwiązań.

Dom zachowany w chłodnej kolorystyce efektownie prezentuje się nie tylko zimą. Szarość, grafit, biel, błękit oraz głęboki brąz to odcienie najczęściej wykorzystywane również przy realizacji projektów minimalistycznych oraz nowoczesnych. Ponadto klasyczna paleta barw sprawi, że bez względu na modę dom harmonijnie dopełni okoliczny krajobraz.

W chłodnej tonacji

Pogrążona w zimowym śnie natura nie obfituje w kolory i zróżnicowane formy, urozmaicające przydomowy krajobraz. Dlatego też decydując się na stonowany i nawiązujący do zimy projekt otoczenia zyskujemy przede wszystkim pewność, że także poza sezonem będzie prezentował się estetycznie. Podstawą jest oczywiście paleta barw. Jasne odcienie zawsze stanowią dobry wybór, ponieważ sprawiają, że bryła domu staje się lżejsza, a także tworzy właściwy kontrast z ciemniejszym dachem i drzwiami frontowymi. Elewacja w odcieniu rozmytej szarości, ciemnobrązowa stolarka okienno-drzwiowa, srebrne orynnowanie oraz zdobiony, żeliwny płot to sprawdzony zestaw dla miłośników zimowej harmonii. Dopełnieniem domu w chłodnej odsłonie staną się oczywiście iglaki oraz zimozielone rośliny, które o każdej porze roku zadbają o nieco żywszą kolorystykę.

Zimowo nad głową

Obok elewacji kluczowym elementem wykończenia domu jest dach. Aby jak najbardziej nawiązywał do zimowej aury warto w miejsce tradycyjnych dachówek wybrać produkt innowacyjny, o niespotykanym wyglądzie. Duże pole do popisu dają pokrycia z blachy o unikatowej powłoce. – Zupełną nowością na rynku jest stosowana w produktach segmentu premium powłoka Pladur® Relief iceCrystal, którą pokryte są blachodachówki Germania Simetric. Już sama nazwa wskazuje, że wyglądem przypominają kryształy lodu. Opatentowana technologia sprawia, że dach mieni się niczym śnieg w promieniach słońca. W przypadku tej powłoki ciekawa estetyka idzie w parze z wysoką jakością, przez co dom zyskuje wykończenie nie tylko efektowne, ale przede wszystkim odporne na kapryśne warunki pogodowe. Blachodachówka jest bowiem materiałem o podwyższonej odporności na ścierane, zabrudzenia, korozję i zarysowania – mówi Antoni Luberda, ekspert firmy Blachotrapez. Dzięki temu dom będzie zawsze ciepły, suchy i bezpieczny, bez względu na to, czy za oknem panuje sroga zima, czy burzowe lato.

Sam dach może diametralnie odmienić wygląd domu, a w przypadku blachodachówki nawet leciwa więźba nie stanowi przeszkód – jest ona znacznie lżejsza niż inne pokrycia, dlatego może być bezpiecznie montowana tak na nowych, jak i starszych budynkach.

Newseria Lifestyle


POWIĄZANE

Decyzja o zainstalowaniu kotła na ekogroszek może znacząco wpłynąć na komfort i ...

W minionym roku na polskich drogach w czasie Wszystkich Świętych doszło do 118 w...

Przechowywanie warzyw w odpowiednich warunkach to klucz do zachowania ich świeżo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę