Dobre wyniki pierwszego etapu rekrutacji na studia w SGGW

13 lipca 2016
Dobre wyniki pierwszego etapu rekrutacji na studia w SGGW
Dietetyka, finanse i rachunkowość, logistyka, weterynaria oraz informatyka to najpopularniejsze w tym roku kierunki studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. SGGW zakończyła pierwszy etap rekrutacji na studia stacjonarne. Rekrutacja w SGGW potrwa do połowy sierpnia.

Mimo zmniejszającej się co roku liczby maturzystów na studia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podczas tegorocznej rekrutacji zarejestrowało się o półtora tysiąca osób więcej niż w dwóch poprzednich latach. Na studia w SGGW w pierwszym terminie rekrutacji chciało się dostać ponad 16 tysięcy maturzystów.

SGGW ogłosiła pierwsze wyniki kwalifikacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia. Najwięcej kandydatów chciało studiować na kierunku Finanse i Rachunkowość. O 120 miejsc ubiegało się 1129 osób. O jedno miejsce walczyło 9,4 kandydatów. Największa konkurencja była na Dietetyce, gdzie o jedno miejsce ubiegało się 10,2 kandydatów (o 60 miejsc walczyło 612 osób). Trzecie miejsce pod względem konkurencji o jedno miejsce zajęła Logistyka - 7,0 os./miejsce (841 zarejestrowanych na 120 miejsc). O 150 miejsc na Weterynarii ubiegało się 989 kandydatów, czyli 6,6 os./miejsce. W tym roku popularne są także studia na Informatyce - 5,3 os./miejsce (709 zarejestrowanych, 135 miejsc), Zarządzaniu - 5,0 os./miejsce (594 zarejestrowanych, 120 miejsc) oraz Biotechnologii - 5,0 os./miejsce (374 zarejestrowanych, 75 miejsc). Średnio w pierwszym etapie rekrutacji na studia stacjonarne w SGGW o jedno miejsce obiegają się troje kandydatów.

W ubiegłym roku najbardziej popularnymi kierunkami były: Dietetyka – 10.2 os./miejsce, Finanse i Rachunkowość – 9.9 os./miejsce, Weterynaria - 6,8 os./miejsce, Logistyka – 6.2 os./miejsce, Ekonomia – 5.9 os./miejsce, Biotechnologia – 5.0 os./miejsce, Informatyka – 4.7 os./miejsce, Zarządzanie - 4.1 os./miejsce, Technologie Energii Odnawialnej – 4.1 os./miejsce.

Szczegółowe informacje na temat popularności kierunków w ubiegłych latach można znaleźć na stronie: http://www.media.sggw.pl/pl/press/teczka-prasowa/rekrutacja

Terminy rekrutacji, wolne miejsca oraz progi punktowe na poszczególnych kierunkach można sprawdzić na stronie: http://kandydat.sggw.pl/

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego prowadzi rekrutację wyłącznie na podstawie wyników uzyskanych na maturze. Rejestracja odbywa się przez Internet, a przed zakwalifikowaniem na dany kierunek kandydaci nie składają żadnych dokumentów.  Dokumenty są składane w Biurze Spraw Studenckich dopiero po uzyskaniu informacji, że kandydaci zostali przyjęci na studia. Internetowa rejestracja kandydatów jest bardzo prosta i polega na wpisaniu określonych danych osobowych oraz ocen uzyskanych na maturze. Dane te można uzupełniać w dowolnym momencie. Po wpisaniu ocen z matury kandydaci uzyskują dostęp do panelu umożliwiającego wybór kierunku studiów. Panel rejestracyjny umożliwia wybór tylko jednego kierunku, ale decyzję można zmieniać kilkakrotnie (w określonych terminach) w trakcie rekrutacji. Komunikacja z maturzystami w trakcie rekrutacji odbywa się poprzez internetowe strony rekrutacyjne SGGW, Panel Administracyjny w Systemie Obsługi Kandydatów (SOK) oraz pocztą elektroniczną (adres e-mail kandydata wpisany w SOK). Dzięki temu kandydaci w każdej chwili całego procesu rekrutacyjnego otrzymują bardzo precyzyjne informacje o jego  przebiegu.

Dla kandydatów, którzy nie mają dostępu do Internetu uczelnia przygotowała stanowiska komputerowe w Biurze Spraw Studenckich przy ul. Nowoursynowskiej 166, w budynku 8, w dni robocze w godz. od 9.00 do 15.00. Kandydaci uiszczają tylko jedną opłatę rejestracyjną w wysokości 85 złotych, niezależnie od tego ile razy zmienią decyzję co do kierunku na  którym chcą studiować. 


infowire.pl


POWIĄZANE

Trwa nabór do projektu dla szkół z terenów wiejskich w województwie lubelskim Pr...

ARiMR organizuje webinarium dotyczące finansowego wsparcia w ramach Krajowego Pl...

Mierzący 4 897 m, majestatyczny Masyw Vinsona, czyli najwyższy szczyt Antarktydy...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę