BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Dobre wieści dla rolników-diesel już tylko 6,05 zł/litr

20 września 2023
Dobre wieści dla rolników-diesel już tylko 6,05 zł/litr
Jesienne prace w polu w pełni, a na stacjach benzynowych diesel, benzyna, autogaz po rez pierwszy od niepamietnych czasów tanieje. Rolnicy przy coraz tańszych paliwach są w stanie znacznie obniżyć koszty produkcji! W tym tygodniu - zgodnie z przewidywaniami analityków e-petrol.pl - w ślad za spadkami w hurtowych cennikach producentów podążyły również detaliczne ceny paliw. Skala obniżek jest naprawdę znacząca.

Benzyna 95-oktanowa na polskich stacjach potaniała o 26 groszy i sprzedawana jest średnio po 6,13 zł/l. Dwudziestogroszowa obniżka dotyczy także benzyny Pb98 i oleju napędowego, które kosztują 6,79 i 6,05 zł/l. Na wielu stacjach odnotowaliśmy ceny benzyny i oleju napędowego poniżej psychologicznej granicy 6 zł/l.
 
Co ciekawe odwróciła się także zwyżkowa tendencja w cenach autogazu - potaniał on o 4 grosze do poziomu 2,85 zł/l.

Najtańszą benzynę mamy w tym tygodniu na Pomorzu i w regionie świętokrzyskim - kosztuje ona tam 6,09 zł/l, najdrożej zaś jest na Podkarpaciu, gdzie benzyna kosztuje średnio 6,22 zł/l. 
 
W przypadku diesla najkorzystniejsze ceny średnie są na Pomorzu (6,02 zł/l), natomiast najdroższe paliwo do silników wysokoprężnych odnotowaliśmy w województwie lubuskim, gdzie kosztuje ono 6,22 zł/l.
 
Autogaz jest najtańszy w województwach śląskim i świętokrzyskim - kosztuje on tam 2,77 zł/l, a najdrożej wypada pod tym względem Dolny Śląsk ze średnią ceną 3,00 zł/l. 

oprac, e-mk ppr.pl


POWIĄZANE

Już 17 i 18 stycznia 2024 roku w Kielcach odbędzie się 14. edycja Targów TSW, na...

Kończąc studia rolnicze, możesz dostać pracę w wielu zawodach. Dzięki dyplomowi ...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę