aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Do Polski przyjechała pierwsza partia ciężarówek

12 grudnia 2023
Do Polski przyjechała pierwsza partia ciężarówek

Ukraiński państwowy przewoźnk kolejowy Ukrzaliznycja, planuje regularne dostawy ciężarówek do Polski w systemie "na barana". Wczoraj, do Polski przyjechała pierwsza partia ciężarówek, którą przewieziono "na baranach" z Ukrzaliznyci SA. Poinformowała o tym służba prasowa tego przewoźnika.

„Strony ukraińska i polska były zgodne we wszystkich kwestiach dotyczących transportu i odprawy celnej i granicznej. Następnie ciężarówki pojadą do miejsca docelowego wzdłuż drogi” – czytamy w komunikacie.

Ukrzaliznycia zauważyła również, że kolejne odjazdy mają odbywać się regularnie, a w transporcie wykorzystywane będą coraz nowocześniejsze perony.

Przypomnijmy, że Ukrzaliznycja zorganizowała pociąg na baranach pomiędzy Ukrainą a Polską do transportu ciężarówek. Kursuje na trasie Sknilov (Ukraina) – Sławków (Polska). Aby zamówić przewóz ciężarówki koleją piggyback z Ukrainy należy skontaktować się z oddziałem Leskiego Centrum Usług Transportowych Ukrzaliznytsia SA, a w odwrotnym kierunku do UZ Cargo Poland.

W komunikacie ukraińskiego przewoźnika czytamy, że Ukrzaliznycia jest wdzięczna kijowskiemu oddziałowi Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Samochodowych Ukrainy za wiarę i namawianie przewoźników, aby wysyłali swoje ciężarówki koleją. Jesteśmy także wdzięczni Głównemu Zarządowi Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy za zadbanie o bezpieczny przejazd pociągu na terytorium Ukrainy.


oprac e-mk ppr.pl na podst źródło: Ukrzaliznycja


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę