aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Diesel już poniżej 7 złotych

23 marca 2023
Diesel już poniżej 7 złotych
W drugiej połowie marca na stacje paliw dotarły obniżki z rynku hurtowego. Jest to szczególnie widoczne w przypadku oleju napędowego, którego średnia ogólnopolska cena po raz pierwszy od połowy kwietnia ubiegłego roku znalazła się poniżej 7 złotych.

Jak wynika z najnowszego notowania e-petrol.pl, w porównaniu do sytuacji cenowej sprzed tygodnia diesel potaniał aż o 18 groszy i dziś za jego litr kierowcy płacą przeciętnie 6,89 zł. Od początku tego roku średnia cena tego paliwa spadła natomiast o 80 groszy. Mniejszej skali obniżka dotyczy benzyny 95-oktanowej oraz autogazu. Benzyna kosztuje o 3 grosze mniej niż przed tygodniem  - 6,68 zł/l, a LPG jest tańsze o 4 grosze i płaci się za jego litr  3,15 zł. 
 
 
Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo łódzkie i świętokrzyskie. W pierwszym z nich z ceną 6,58 zł/l jest najtańsza benzyna Pb95, a drugim najmniej płaci się za tankowanie diesla i autogazu - 6,83 i 3,10 zł/l. 
 
Najmniej atrakcyjnymi regionami ze względy na koszty tankowania są zaś Dolny Śląsk oraz Mazowsze. Na południu najwięcej kosztuje Pb95 i autogaz - 6,74 oraz 3,22 zł/l. W Polsce centralnej z ceną 6,93 zł/l jest najdroższy olej napędowy.
 

POWIĄZANE

W pierwszych 12 dniach czerwca wolumen załadunku zboża na ukraińskiej sieci kole...

Według wyników pierwszych czterech miesięcy 2024 roku Ukraina zaimportowała towa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę