A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Dalsze utrudnienia dla rolników mających pola zagranicą

15 kwietnia 2020
Dalsze utrudnienia dla rolników mających pola zagranicą

W dniu 14. kwietnia 2020 r. Zarząd KRIR wystąpił do Ministra Spraw Zagranicznych Pana Jacka Czaputowicza o podjęcie środkami dyplomacji, działań które rozwiązałyby problem przekraczania granicy polsko-litewskiej oraz innych przez polskich rolników mających grunty poza granicami kraju, w celach wykonywania działalności rolniczej.

Zgodnie np. z litewskimi przepisami przekroczenie granicy państwowej może odbywać się jedynie na określonych przejściach granicznych (Kalvarija – Budzisko i Lazdijai – Ogrodniki). Natomiast wszystkie osoby, które będą chciały wjechać na terytorium Litwy w celu prowadzenia działalności gospodarczej, muszą złożyć wniosek o wydanie właściwego upoważnienia do Ministra Rolnictwa Republiki Litewskiej wraz z uzasadnieniem.

Ponadto, każdy rolnik uprawiający ziemię poza granicami Polski powinien być zwolniony z obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny, podobnie jak kierowcy przewożący towary.

Z uwagi na powyższe wnioskujemy o możliwe jak najszybsze podjęcie działań środkami dyplomacji w celu umożliwienia wjazd rolnikom sprzętem rolniczym w wyznaczonych miejscach w celu prowadzenia prac polowych.

 

krir.pl


POWIĄZANE

Nowoczesne rolnictwo to wielka szansa dla polskich wsi. Dzięki modernizacji gosp...

Chociaż niektórzy mogą uważać, że wino „zero procent” to wręcz szatański pomysł,...

Rozpoczął się kolejny sezon uprawy kukurydzy. Warunki pogodowe, podobnie jak w l...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę