aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Chlorella, płynna melasa zbożowa i mąka traw - innowacje w paszy

22 grudnia 2023
Chlorella, płynna melasa zbożowa i mąka traw - innowacje w paszy

Kazachstan planuje rozpocząć produkcję mieszanek paszowych z surowców alternatywnych. Tamtejsza firma Dala-Ecos LLP planuje rozpocząć produkcję pasz dla traw przy użyciu innowacyjnej technologii opartej na mączce z trawy i zielonych algach chlorelli.

"Rozpoczęliśmy przygotowania do realizacji projektu produkcji mieszanek paszowych i zakupiliśmy nasiona wieloletnich roślin pastewnych "Rumex-1l", strefowych w Republice Kazachstanu, a także podpisaliśmy umowę na wprowadzenie tej technologii. Najbardziej efektywnym sposobem jest produkcja mieszanek paszowych z surowców, które do tej pory nie były wykorzystywane. Planujemy budowę warsztatu do produkcji mieszanek paszowych w obwodzie zachodniokazachstanowym. Produkcja mieszanek paszowych będzie prowadzona z wykorzystaniem innowacyjnej technologii, która będzie oparta na mące z traw z dodatkiem chlorelli i płynnej melasy zbożowej" – powiedział Damir Muldashev, kierownik projektu.

Firma planuje produkcję trzech głównych rodzajów mieszanek paszowych: dla drobiu, trzody chlewnej i bydła. Wydajność projektu wynosi 50 ton dziennie. Firma jest również gotowa pomóc we wdrożeniu tej technologii w innych regionach kraju.

D. Muldaszew zaznaczył, że do produkcji melasy zbożowej można wykorzystać odpady z produkcji ziarna zgromadzone w elewatorach, od tego czasu są one dezynfekowane i mieszane z innymi składnikami.

Podkreślił również, że chlorella z zielonych alg, która również ma być dodawana w procesie produkcji pasz, ma wysoką wartość odżywczą. Dzięki temu projekt będzie tani i opłacalny – uważa inwestor.

oprac e-mk ppr.pl na podst źródło: «АПК-Новости».


POWIĄZANE

Optymalizacja działań marketingowych w sieci Marketing od dawna jest jedną z naj...

Obecnie większość upraw kukurydzy w Polsce znajduje się w fazie kwitnienia. To d...

Lidl Polska to największy eksporter dóbr rolno-spożywczych w naszym kraju oraz s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę