aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Chiny uruchomiły pierwszą fabrykę mięsa z probówki

3 września 2023
Chiny uruchomiły pierwszą fabrykę mięsa z probówki

Szanghajski startup CellX zajmujący się sztucznym mięsem uruchomił pierwszą pilotażową fabrykę w Chinach. Sztuczne mięso uzyskuje się w warunkach laboratoryjnych z komórek zwierzęcych, które nie muszą być poddawane ubojowi. O tym poinformował Reuters.

Na cześć otwarcia zakładu zorganizowano degustację na terenie parku przemysłowego w Szanghaju. Gościom oferowano kebaby z mięsa hodowanego w laboratorium oraz tofu z mięsem mielonym z jagnięciny hodowanej w laboratorium.

Pierwsza instalacja CellX jest wyposażona w bioreaktor, który umożliwia produkcję kilku ton mięsa hodowlanego rocznie, powiedział dyrektor generalny firmy Jiliang Yang. Według niego wyniki eksperymentalnego zakładu zostaną wykorzystane do uruchomienia produkcji komercyjnej na dużą skalę, której budowa ma zostać zakończona do 2025 roku. Będzie już w stanie produkować setki ton sztucznego mięsa rocznie.

Firma planuje wejście na rynek międzynarodowy. Pod koniec tego roku CellX ma uzyskać zgodę organów regulacyjnych ds. żywności w USA i Singapurze, aby rozpocząć sprzedaż mięsa hodowlanego w tych krajach, ponieważ są one światowym liderem pod względem liczby zezwoleń regulacyjnych na sprzedaż detaliczną produktów mięsnych hodowanych w laboratorium.

oprac, e-mk, ppr.pl na podstawie reuters.com


POWIĄZANE

Polacy zadowoleni z transformacji energetycznej. Blisko co drugi badany potwierd...

Mazurska Manufaktura S.A., specjalizująca się w produkcji kraftowych alkoholi mo...

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przypomina, że zbliża się termi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę