aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Brytyjscy klienci Tesco polubili „białe jaja”

5 czerwca 2020
Brytyjscy klienci Tesco polubili „białe jaja”

Brytyjski detalista wprowadził po raz pierwszy od 40 lat na sklepowe półki jaja o białej barwie skorupy. Tesco, największy sprzedawca na Wyspach, zaczęło sprzedawać białe jaja z chowu wolnowybiegowego w odpowiedzi na skutki kryzysu wywołanego COVID - 19.

Podjęte kroki miały  pomóc zaspokoić nadzwyczajny popyt konsumencki, wesprzeć producentów, którzy do tej pory tego rodzaju jaja kierowali głównie do przetwórstwa oraz HoReCa.  Między innymi białe jaja cieszyły się popularnością w restauracjach sieci McDonald’s.

W efekcie, korzystnie dla  Tesco, takie działania doskonale wpisują się w politykę walki z marnotrawieniem żywności. Białe jaja kosztują tyle samo co ich brązowy odpowiednik. Jaja dostarcza firma Noble Foods.  

Po udanej próbie, brytyjski detalista  zdecydował, że będzie dalej sprzedawał białe jaja z wolnego wybiegu. Wbrew pozorom, może się okazać, że Brytyjczycy potrafią przełamać dotychczasowe preferencje konsumenckie skierowane na zakup jaj brązowych i chętniej będą sięgać po „nowy” produkt.

Być może, decyzje zakupowe, które zrodziły się w kryzysowym okresie, będą miały szansę przekształcić się w nowy trend konsumencki w przyszłości.

 

Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz


POWIĄZANE

W dniach 17-18 czerwca 2024 roku w Choťovicach w Czechach odbyło się spotkanie p...

Przemyt migrantów: większa rola Europolu w zwalczaniu przemytu migrantów Przedst...

W dzisiejszych warunkach ważne jest, aby małe i średnie ukraińskie przedsiębiors...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę