aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Bruksela "podpaliła" rolniczą Europę- na dobre

8 lutego 2024
Bruksela "podpaliła" rolniczą Europę- na dobre

Głupota, buta, arogancja, indolencja, ignorancja, niekompetencja.... (i można było by tak wymieniać do nieskończoności we wszystkich europejskich językach) Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego doprowadziła do rozlania się protestów społecznosci rolniczej w całej Unii Europejskiej. Europejscy urzędnicy z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursul von der Leyen, wpadając w panikę, najszybciej jak się tylko da wycofują się z wprowadzania kolejnych restrykcji i obostrzeń dla rolnków europejskich.

Przypomnijmy, że tylko w tym tygodniu Komisja Europejska ogłosiła wycofanie się z projektu 4% obowiązkowego odłogowania pól, przesunięcie na przyszłą kadencję dyskusji o europejskiej trajektorii redukcji gazów cieplarnianych i celu klimatycznego UE na rok 2040 (więcej w ppr.pl TUTAJ) co uderzało przede wszytkim w producentów mleka i wołowiny, po cofnięcie bardzo niesprawiedliwych dla uboższych krajów wspólnoty ograniczeń i redukcji aż o 50% w stosowaniu nawozów, (o czym ppr.pl pisał TUTAJ )

Tylko że, ku jakże olbrzymiemu zdziwieniu w Brukseli- TO NIE DZIAŁA. 

Rolnicy Europy mają dość! Miarka się przebrała i producenci żywności wspólnoty całkowicie stracili zaufanie do polityków kreujących przepisy w UE  jak i w swoich krajach.

NIE MA ROLNIKA? NIE MA ŻYWNOŚCI! NIE DAMY SIĘ WIĘCEJ OSZUKIWAĆ! - Takie hasła płyną z całej Europy i eskalacja protestów następuje bardzo szybko, pomimo, że w największe koncerny medialne dostały "prikaz" możliwie w jak najmniejszym stopniu informowania o skali protestów i ich relacjonowania w możliwie jak namniejszym zakresie, w możliwie najbardziej okrojonej formie.

Brukselscy eurokraci już nie wiedzą sami jakie mechanizmy mogą zatrzymać "Rolniczą Wiosnę Ludów" trwającą już od momentu otwarcia granic UE dla towarów rolno-spożywczych z Ukrainy. Czara goryczy się przelałaal, bo jak konkurować z rolną oligarchią ukraińską, która nie musi stosować się do przepisów Unii Europejskiej w produkcji żywności? Jak zrozumieć działania Komisji Europejskiej? Czy urzędnicy w Brukseli policzyli jakie będą skutki w gospodarstwach rolnych Unii Europejskiej dla tak nieodpowiedzialnych decyzji?

Tylko że, ku jakże olbrzymiemu zdziwieniu w Brukseli- TO NIE DZIAŁA.

A może nie działa, bo rolnik oszukiwać się nie daje i widzi, że tutaj chodzi po prostu o grę potężnych interesów i wielkie pieniądze które płyną od różnych grup unijnych, różnej maści lobbystów? Przecież nie tak dawno, najwyżej postawieni unijni parlamentarzyści poszli do więzienia za udowodnioną, gigantyczną korupcję przyjmowaną od arabskich państw. O tym pewnie będzie można się przekonać po zmianie władz w wyborach do Prlamentu Europepjskiego już w dniu 24 czerwca 2024 roku i trzeba będzie zrobić wszystko, aby liberalno-lewicowców pozbawić parlamentarnej większości i rozliczyć z tych skandalicznych dla europejskiego rolnictwa decyzji.

Tymczasem wczoraj w Niemczech, tysiące traktorów było w drodze do Hanoweru i zablokowane drogi w Dolnej Saksonii. Rolnicy wyruszyli o godzinie 14:00 zaplanowano manifestację przed Landtagiem. Policja ostrzegała kierowców przed dużymi utrudnieniami w ruchu na drogach w całym regionie. Do protestu wezwały organizacje rolników- „Land schafft Verbindung” (LSV) oraz „Freie Bauern”.

Hiszpańscy rolnicy mają dość unijnej niekompetencji i brukselskiej biurokracji, i twierdzą, że ograniczenia UE nie pozwalają im być konkurencyjnymi między innymi z rynkami Ameryki Południowej. Wczoraj traktory zablokowały kilka głównych autostrad w okolicy Sewilii i Granady. Protesty pojawiły się także przy granicy z Francją. Demonstracje rozpoczęły się nagle, ponieważ protesty były planowane od przyszłego czwartku. Na Traktorach widnieją transparenty z napisami "bez rolników nie ma żywności". Hiszpania to kolejny kraj, w którym rozpoczęły się protesty. Wcześniej na na ulicy wyszli farmerzy z Niemiec, Francji, Belgii oraz Polski. Niektóre z demonstracj przeradzają się w gwałtowne walki z policją.


 

autor Marek Kozak, ppr.pl


POWIĄZANE

W meich społecznociowych pojawiła się bardzi ciekawa, choć powszechnie znana ana...

Myjka Karcher K5 to zaawansowane urządzenie, które stanowi klucz do efektywnego ...

Program azotanowy od ubiegłego roku pozwala dość elastycznie stosować nawozy azo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę