aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Biden-Harris ogłasza strategię ograniczania marnotrawstwa żywności

13 czerwca 2024
Biden-Harris ogłasza strategię ograniczania marnotrawstwa żywności

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA), Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA) oraz Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) ogłosiły "Narodową strategię na rzecz zmniejszenia strat i odpadów żywności oraz recyklingu produktów organicznych" w ramach ogólnorządowego podejścia prezydenta Bidena do przeciwdziałania zmianom klimatycznym, wyżywienia ludzi, sprawiedliwości środowiskowej i promowania gospodarki o obiegu zamkniętym.

Opublikowana dziś strategia zawiera konkretne cele, do których partnerzy rządu USA wraz z detalistami i konsumentami mogą dążyć, aby pomóc w dalszym zapobieganiu stratom i marnotrawstwu żywności, zwiększeniu recyklingu żywności i innych materiałów organicznych w celu wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym dla wszystkich, zmniejszeniu emisji gazów cieplarnianych (GHG), zaoszczędzeniu pieniędzy gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. i budować czystsze, zdrowsze społeczności. Strategia ta jest również elementem Narodowej Strategii Administracji Biden-Harris w sprawie głodu, odżywiania i zdrowia, wydanej w związku z historyczną konferencją Białego Domu na temat głodu, odżywiania i zdrowia we wrześniu 2022 r.

"FDA jest zaangażowana w realizację działań nakreślonych w Narodowej Strategii, które zachęcają i zachęcają do zapobiegania stratom i marnotrawstwu żywności oraz recyklingu organicznego" – powiedział komisarz FDA Robert M. Califf, M.D. "Wraz z wysiłkami FDA, USDA i EPA, amerykańscy konsumenci i sprzedawcy detaliczni odgrywają ważną rolę w osiągnięciu celu Strategii Narodowej, jakim jest ograniczenie strat i marnotrawstwa żywności do 2030 roku. W ramach wydania niniejszej strategii FDA udostępniła ważne zasoby w celu kierowania, wspierania i przyspieszania działań związanych ze stratami i marnotrawstwem żywności, w tym Kodeks żywnościowy z 2022 r., Wskazówki dotyczące ograniczania marnotrawstwa żywności oraz zestaw narzędzi do mediów społecznościowych dotyczących strat i marnotrawstwa żywności. Zachęcamy wszystkie zainteresowane strony do skorzystania z tych zasobów, ponieważ wspólnie pracujemy nad ograniczeniem strat i marnotrawstwa żywności".

"USDA jest zaangażowany w ograniczanie strat i marnotrawstwa żywności, ułatwiając wiele programów i działań mających na celu pomoc rolnikom, producentom, społecznościom i przedsiębiorstwom" – powiedział sekretarz rolnictwa USA Tom Vilsack. "Ta Narodowa Strategia wyznacza kurs na zmniejszenie strat i marnotrawstwa żywności w naszym kraju o 50% do 2030 r. i jestem dumny z działań nakreślonych dla USDA i naszych partnerów federalnych. Każdy ma do odegrania rolę w ograniczaniu strat i marnotrawstwa żywności i mam nadzieję, że te zobowiązania federalne zainspirują i staną się katalizatorem działań w sektorze prywatnym i społecznościach w całych Stanach Zjednoczonych.

"Każdego roku zbyt wiele żywności produkowanej w Stanach Zjednoczonych trafia na wysypiska śmieci zamiast na stoły w jadalniach. To szkodzi naszej gospodarce, podnosząc koszty żywności i przyczyniając się do zanieczyszczenia klimatu" – powiedział administrator EPA Michael S. Regan. "Krajowa strategia, którą dziś ogłaszamy, zapewnia kompleksowy zestaw działań, które administracja Biden-Harris podejmie w celu zmniejszenia ilości odpadów i ochrony naszego środowiska, jednocześnie poprawiając bezpieczeństwo żywnościowe i oszczędzając pieniądze dla rodzin i firm".

W strategii podkreślono cztery cele:

Cel 1: Zapobiegaj utracie żywności.
Cel 2: Zapobieganie marnotrawieniu żywności.
Cel 3: Zwiększenie poziomu recyklingu wszystkich odpadów organicznych.
Cel 4: Wspieranie polityk, które zachęcają i zachęcają do zapobiegania stratom i marnotrawstwu żywności oraz recyklingowi organicznemu.

Dla każdego celu strategia podkreśla działania, które mogłaby podjąć FDA, USDA lub EPA. Przykłady konkretnych działań FDA obejmują:

Administrowanie obowiązkowym programem przeglądu przed wprowadzeniem do obrotu i aktualizacja jego Wytycznych dla przemysłu, aby pomóc producentom w opracowywaniu nowych, innowacyjnych produktów opakowaniowych, które ograniczają straty i odpady żywności, takich jak opakowania ulegające biodegradacji/kompostowaniu.

Kontynuację działań nadzorczych w celu monitorowania zaniku na rynku powłok PFAS z opakowań papierowych. FDA i USDA wniosą wkład w zakresie etykietowania dat i porad dotyczących bezpieczeństwa żywności na potrzeby krajowej kampanii edukacyjnej dla konsumentów prowadzonej przez EPA.

Kontynuować trzeba współpracę z przemysłem spożywczym, aby osiągnąć cele w ramach inicjatywy FDA Nowa era inteligentniejszego bezpieczeństwa żywności, aby wspierać i zachęcać zainteresowane strony w łańcuchu dostaw do przyjmowania i wykorzystywania technologii cyfrowego śledzenia w celu szybszego i dokładniejszego usuwania skażonej żywności z rynku, jednocześnie jednocześnie ograniczając straty i marnotrawstwo żywności związane ze zdarzeniami skażenia.

Zachęcanie do jednolitego przyjmowania praktyk przekazywania żywności zaktualizowanych w Kodeksie żywnościowym, które zapewniają spójność i jednolitość urzędnikom zajmującym się zdrowiem publicznym.

Wysiłki te przyniosą również korzyści społeczne i gospodarcze, w tym potencjał zwiększenia dostępu do żywności dla Amerykanów pozbawionych bezpieczeństwa żywnościowego oraz zwiększenia wskaźnika odzysku i darowizn zdrowej żywności (np. za pośrednictwem awaryjnego systemu żywnościowego), stworzenia nowych miejsc pracy, gałęzi przemysłu i sektorów gospodarki, zwiększenia odporności łańcucha dostaw i zapewnienia oszczędności finansowych gospodarstwom domowym, co może również pomóc w zaspokojeniu potrzeb społeczności o niedostatecznym dostępie do żywności.

oprac, e-mk, ppr.pl


POWIĄZANE

Żniwa 2024 – Złe perspektywy dla zbóż, stabilne dla nasion oleistych i pozytywne...

Z najnowszego badania zrealizowanego na zlecenie Koalicji Dbamy o wodę w związku...

Eksperci: Cena bitcoina powinna rosnąć długoterminowo. Zakupy teraz mogą przynie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę