aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Bez umów nie możemy przekazać laptopów czwartoklasistom

12 września 2023
Bez umów nie możemy przekazać laptopów czwartoklasistom

Zachęcamy szkoły do odsyłania podpisanych umów – bez nich nie możemy przekazać laptopów czwartoklasistom-apeluje  ministerstwo cyfryzacji.

Umowy dotyczące przekazania laptopów dla czwartoklasistów w regionach, w których wybrano już wykonawcę, zostały przekazane do organów prowadzących szkoły już w sierpniu. „Wiele z nich nie odesłało do COAR uzupełnionych i podpisanych umów, dlatego w tych placówkach dzieci nie otrzymały jeszcze laptopów. Dostawcy czekają na znak, mogą przekazać sprzęt w każdej chwili. Nie rozumiem, dlaczego samorządy zwlekają z przygotowaniem i odesłaniem dokumentów, wstrzymując dostawy” – podkreśla minister cyfryzacji Janusz Cieszyński.

 

Podobna sytuacja miała miejsce w Krakowie. Samorząd otrzymał umowę 25 sierpnia br. i do dnia publikacji w Gazecie Wyborczej Kraków artykułu pt. „Laptopy jak kiełbasa” (7 września 2023 r.), umowa nie została podpisana i odesłana do COAR. Dopiero w dniu, w którym tekst się ukazał, po godz. 15.00 podpisana umowa została odesłana mailowo, ale nie została prawidłowo wypełniona i COAR odesłał ją ponownie do Krakowa. Sugerowanie, że dostawy nie są realizowane z winy rządu czy dostawców to manipulacja. 

„W regionach, w których przetarg jest rozstrzygnięty, dostawy mogą być realizowane praktycznie z dnia na dzień. Niezrozumiałe jest więc odwlekanie tego w czasie, ponieważ jedynymi pokrzywdzonymi w tej sytuacji są dzieci, które mogłyby zacząć rok szkolny, wykorzystując do nauki nowy sprzęt” – podkreśla minister Cieszyński. 

Poniżej w załączniku przedstawiamy listę szkół, których organy prowadzące (gminy) do tej pory nie odesłały do COAR podpisanych umów. Zachęcamy do tego, żeby jak najszybciej dopełniły formalności. Do zapoznania się z tą listą zachęcamy również mieszkańców poszczególnych regionów, którzy mogą interweniować w tej sprawie u lokalnych władz. 
  
Materiały

Lista szkół którenie odesłały umowy znajduje się TUTAJ

oprac e-mk,ppr.pl na podst źródło i grafika: Ministerstwo Cyfryzacji


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę