Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

ARiMR:„Pomoc klęskowa” za 2021r.-wnioki tylko do 30 czerwca

29 czerwca 2022
ARiMR:„Pomoc klęskowa” za 2021r.-wnioki tylko do 30 czerwca

Rolnicy, których uprawy zostały zniszczone w 2021 r. w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, mogą składać wnioski o pomoc do 30 czerwca 2022 r. Dokumenty przyjmują biura powiatowe ARiMR właściwe ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Dotychczas zarejestrowano ponad 32 tys. wniosków.

Z pomocy mogą skorzystać producenci rolni, którzy ponieśli w 2021 roku straty w uprawach rolnych w wyniku:

- gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny (w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich), które zostały oszacowane przez komisję powołaną przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód, oraz spowodowały na danej powierzchni upraw rolnych utratę co najmniej 20 proc. plonu;

- suszy w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, której skutki zostały oszacowane za pośrednictwem publicznej aplikacji i spowodowały na danej powierzchni upraw rolnych utratę co najmniej 5 proc. plonu.

Wnioski o pomoc mogą być składane bezpośrednio w kancelarii biura powiatowego ARiMR, za pośrednictwem platformy ePUAP lub wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej. W tym ostatnim przypadku o terminie złożenia wniosku decyduje data jego nadania.

Wnioski złożone po 30 czerwca 2022 r., nie będą rozpatrywane.

W przypadku trudności w pozyskaniu z aplikacji publicznej bądź od właściwego wojewody protokołu oszacowania szkód, można złożyć w biurze powiatowym ARiMR sam wniosek o udzielenie pomocy. Protokół oszacowania szkód należy jednak dostarczyć do biura powiatowego ARiMR niezwłocznie po jego otrzymaniu, nie później niż na wezwanie kierownika tego biura.

Więcej informacji oraz formularze wniosku - znajduje się tutaj

źródło: ARiMR


POWIĄZANE

Kwestie bezpieczeństwa żywnościowego muszą być traktowane przez polityków tak po...

Innowacje biotechnologiczne w służbie biogospodarki Rola biotechnologii w rozwoj...

Platforma edukacyjna Preply stworzyła listę najbardziej przyjaznych europejskich...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę