aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

ARiMR dobrze oceniana na wsi

21 lutego 2022
ARiMR dobrze oceniana na wsi

72,4 proc. mieszkańców obszarów wiejskich korzystających z usług Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ocenia jej działalność dobrze i bardzo dobrze – wynika z badania „Polska Wieś i Rolnictwo 2021”.

Beneficjenci doceniają przede wszystkim w Agencji jakość obsługi - 75,5 proc. ocen dobrych i bardzo dobrych, godziny otwarcia jej placówek -75 proc. oraz kompetencje pracowników - 73,3 proc.

Pozytywnie oceniany jest także proces cyfryzacji obsługi spraw załatwianych w ARiMR. 82,8 proc. ankietowanych rolników uznało, że możliwość złożenia wniosku o płatności bezpośrednie przez aplikację eWniosekPlus jest dobrym rozwiązaniem. W 2020 r. twierdziło tak 74 proc. z nich. Wyniki te świadczą o coraz powszechniejszej na wsi wiedzy o internecie i coraz większej swobodzie poruszania się rolników w cyfrowej rzeczywistości.

Spośród stron internetowych państwowych instytucji rolniczych to portal ARiMR cieszy się największym zaufaniem i wskazywany jest jako główne źródło informacji o dostępnych programach wsparcia dla rolników i mieszkańców obszarów wiejskich.

„Polska Wieś i Rolnictwo” to cykliczne badanie ankietowe prowadzone od 2004 r. Jest ono źródłem wiedzy o opiniach i postawach Polaków wobec przemian społeczno-gospodarczych dokonujących się na obszarach wiejskich, ich ocen na temat działań państwa oraz jego instytucji podejmowanych na rzecz rolników i mieszkańców polskiej wsi. Najnowsza edycja badań została zrealizowana na reprezentatywnej próbie 2660 dorosłych mieszkańców obszarów wiejskich i miast w ostatnim kwartale 2021 r. przez Grupę BST na zlecenie: Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

 

 

ARiMR


POWIĄZANE

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu ukraińskiemu koncernowi medialnemu Suspl...

-A przecież nasze propozycje ustaw, gdybyśmy mieli wsparcie rządu jako związki z...

Duńscy rolnicy są zaniepokojeni planami nałożenia podatku od emisji dwutlenku wę...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę