Ptak_Waw_CTR_2024
Zielony Ład_podpisy

#AmestDlaPszczół

29 sierpnia 2023
#AmestDlaPszczół

Akademia Ekologiczna Amest Otwock po raz kolejny edukowała dzieci i młodzież

Dlaczego bioróżnorodność jest tak ważna dla Ziemi? Jak wspierać owady zapylające? W jaki sposób każdy z nas może pomagać środowisku naturalnemu? To tylko część pytań, na które odpowiedzi poznali uczestnicy rodzinnego pikniku ekologicznego #AmestDlaPszczół. Spotkanie zorganizowane w sobotę, 26 sierpnia, w ramach Akademii Ekologicznej Amest Otwock było już kolejnym z cyklu wydarzeń, przybliżającym dzieciom (i nie tylko!) z powiatu otwockiego zasady eko stylu życia. Akcja została objęta patronatem honorowym Polskiego Związku Pszczelarskiego, a jej partnerem jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku.

W sobotę, 26 sierpnia, na składowisku Amest Otwock odbył się piknik ekologiczny #AmestDlaPszczół. Podczas wydarzenia mieszkańcy Otwocka i okolic – głównie rodziny – zdobyli wiedzę na temat konieczności i możliwości wspierania bioróżnorodności. Głównym punktem spotkania była prelekcja prof. Zbigniewa Kołtowskiego. Kierownik Zespołu Botaniki Pszczelarskiej renomowanego Instytutu Ogrodnictwa – Państwowego Instytutu Badawczego i wiceprezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego opowiedział najmłodszym i ich opiekunom o niezwykłej roli, jaką w przyrodzie pełnią pszczoły oraz inne zapylacze.

Przekazywanie młodym ludziom wiedzy na temat funkcjonowania środowiska naturalnego jest niezwykle ważne. Kształtowanie odpowiednich postaw i zaszczepianie szacunku do przyrody to najlepsza inwestycja w przyszłość. To budujące, że organizowane są takie inicjatywy jak #AmestDlaPszczół, przybliżające dzieciom w przystępnej formie bardzo istotne sprawy ­– mówi prof. Zbigniew Kołtowski.

#AmestDlaPszczół

Po interesującym wykładzie, uczestnicy pikniku mogli zwiedzić pasiekę znajdującą się na terenie składowisko Amest Otwock. Jarosław Grzesiuk, zajmujący się nią na co dzień, opowiedział o codziennej pracy pszczół i ich ważnych zadaniach, jakie wypełniają dla środowiska naturalnego – także dla ludzi. Druga część wydarzenia poświęcona była pogłębianiu wiedzy na tematy związane z odpowiedzialnym gospodarowaniem odpadami. Wszystko przebiegało w rodzinnej, piknikowej atmosferze – nie zabrakło słodkości i ekologicznych quizów z nagrodami.

Wydarzenie #AmestDlaPszczół było kolejną już w tym roku inicjatywą Akademii Ekologicznej Amest Otwock. Dotychczas – w ramach jej działań – zorganizowano między innymi:

  • warsztaty ekologiczno-pszczelarskie dla ponad 20 dzieci z Ukrainy, przebywających na letnim wypoczynku w powiecie otwockim (10 lipca);
  • warsztaty dotyczące ochrony środowiska i życia pszczół dla trzech grupy uczestników półkolonii letnich, organizowanych przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Otwocku (14 lipca).

Naszą rolę, jako Amest Otwock, widzimy nie tylko w odpowiedzialnym gospodarowaniu odpadami, ale także w przekazywaniu wiedzy na temat funkcjonowania i ochrony środowiska naturalnego. Wierzymy, że poprzez edukację ekologiczną kształtujemy wśród dzieci i młodzieży najlepsze nawyki. To dla nas wielki zaszczyt, że takie wydarzenia jak #AmestDlaPszczół, są wspierane przez tak znakomitych partnerów jak Polski Związek Pszczelarski i PMDK w Otwocku – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes spółki Amest Otwock.

Kolejna odsłona edukacyjnej działalności Akademii Ekologicznej Amest Otwock już 9 września. Firma będzie obecna na 8. Rodzinnym Pikniku Naukowym PMDK w Otwocku.

 


POWIĄZANE

EIT Food, Foodvalley i Food Innovation Hub Europe uruchamiają swoją pierwszą ini...

Jeszcze nieco ponad tydzień można składać oświadczenia dotyczące tego, gdzie będ...

Sklepy robią coraz więcej promocji. Wszystko dzięki odmrożonemu VAT-owi.   Anali...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę