Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

AMBRA Ambasadorem Województwa Lubelskiego

2 marca 2017
AMBRA Ambasadorem Województwa Lubelskiego

AMBRA S.A. otrzymała prestiżowy tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego. Nagroda przyznawana jest wybitnym osobom, instytucjom i firmom, które wnoszą istotny wkład w promowanie Lubelszczyzny.

 

Kandydatury zgłaszają: samorządy, organizacje i instytucje społeczno-kulturalne, naukowe i gospodarcze. Laureatów wyłania kapituła, w skład której wchodzą: przewodniczący Sejmiku, marszałek, członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego oraz redaktorzy naczelni lubelskich mediów. Nagradzają tych, którzy poprzez swoją działalność w szczególny sposób przyczyniają się do promocji regionu i budowania jego pozytywnego wizerunku.

 

Nagrody wręczono w sobotę 25 lutego podczas Gali Ambasadora Województwa Lubelskiego w Lublinie. Spółkę AMBRA, producenta Cydru Lubelskiego - najpopularniejszego w Polsce cydru - wyróżniono w kategorii „firma”. 

 

- Wybierając nazwę „Lubelski” nie do końca zdawaliśmy sobie sprawę z tego, na co się porywamy. Wiedzieliśmy, że w Polsce rosną wspaniałe jabłka, więc można z nich zacząć robić cydr. Ale w wielu regionach na świecie ludzie też produkują dobry cydr. My zadaliśmy sobie pytanie, jaki ma być cydr z kraju o najlepszych jabłkach - mówi Prezes AMBRA S.A. Robert Ogór. - Jesteśmy na początku tej drogi i jedyne co możemy teraz powiedzieć to zadeklarować, że postaramy się nie zmarnować tych jabłek.

 

Zakład Produkcyjny AMBRA S.A., gdzie powstaje m.in. Cydr Lubelski, znajduje się w Woli Dużej k. Biłgoraja w woj. lubelskim. W jednym z najbardziej jabłkowych regionów polski powstała też pierwsza w Polsce Wzorcowa Cydrownia prowadzona przez Lubelskie Stowarzyszenie Miłośników Cydru, wspierane przez AMBRA S.A. Spółka zainicjowała też ogólnopolską kampanię na rzecz rozwoju cydrowni w regionie pod hasłem Zacydrowani, a co roku w Lublinie organizuje największą w Polsce degustację cydrów: Lubelskie Święto Młodego Cydru. Wywiązując się z roli odpowiedzialnego producenta, pracodawcy i członka lokalnej społeczności AMBRA działa na rzecz Lubelszczyzny wspierając i współtworząc wiele innych regionalnych inicjatyw o charakterze edukacyjnym, sportowym i kulturowym.

 

Podczas sobotniej gali wręczono jeszcze trzy inne nagrody. Statuetkę w kategorii „osoba" w tym roku zdobyły zawodniczki Kolarskiego Klubu Tandemowego Hetman Lublin, zdobywczynie złotego medalu na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio De Janeiro w 2016, wielokrotne mistrzynie Polski oraz świata Iwona Podkościelna i Aleksandra Tecław. Tytuł w kategorii „instytucja" otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie - najnowocześniejszy szpital pediatryczny w regionie. Przyznano również tytuł Honorowego Ambasadora Lubelszczyzny, które otrzymało miasto Lublin.

 

- Ostatnio coraz częściej przychodzi mi do głowy przekleństwo chińskie: „Obyś żył w ciekawych czasach”. Pod wieloma względami te ciekawe czasy właśnie nastały. Nie mam wątpliwości, że swój czas przez ostatnie dekady właściwie wykorzystuje Województwo Lubelskie. Dzięki czasowi z jednej strony pamiętamy o przeszłości, a drugiej - patrzymy w przyszłość. Tę przyszłość naszego województwa budują także ludzie i instytucje, dla których dziś tutaj jesteśmy. Tytuły Ambasadora Województwa Lubelskiego przyznajemy od 1999 roku, nasz konkurs osiągnął więc pełnoletność. Dorastał obcując z wybitnymi postaciami świata nauki, kultury, biznesu, sportu. Miał szanse obserwować najlepszych. Wielu z nich jest w tej chwili z nami - mówił podczas Gali wręczenia nagród Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Biuro prasowe AMBRA S.A.


POWIĄZANE

Trwa serial związany ze zwrotami gruntów rolnych dzierżawionych przez podmioty (...

Integracja ukraińskiego rynku rolnego z Unią Europejską wymaga zwiększenia ogóln...

Według stanu na 21 listopada cukrownie zrzeszone w Krajowym Stowarzyszeniu Produ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę