europejskie forum rolników 2025
Żnin_2025

Zmiany w rządzie w poniedziałek

5 stycznia 2016
W poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski dokona zmian w składzie rządu - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Stanisława Kalembę na stanowisku ministra rolnictwa zastąpi Marek Sawicki.
W piątek kandydaturę Sawickiego na ministra rolnictwa zatwierdził Naczelny Komitet Wykonawczy PSL.

Szef ludowców, wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński mówił w piątek, że "nowy minister ma pełną świadomość, że będzie działał w zakresie wielkiego kryzysu i wielkiego wyzwania". Także Sawicki zapewniał, że najważniejszym jego zadaniem po rozpoczęciu pracy na stanowisku ministra będzie doprowadzenie do skupu mięsa.
Kalemba podał się do dymisji, bo - jak mówił - nie jest realizowany plan działań w związku z wystąpieniem w Polsce przypadków ASF, gdyż nadwyżki trzody chlewnej nie trafiły do rezerw strategicznych państwa, prowadzonych przez Agencję Rezerw Materiałowych, podległą ministrowi gospodarki.



POWIĄZANE

Od 19 marca 2025 r. rodzice dzieci przedwcześnie urodzonych lub urodzonych o cza...

W Ministerstwie Polityki Agrarnej i Żywności Ukrainy odbyło się zebranie założyc...

W ostatnim czasie rośnie zainteresowanie tematyką spółdzielni energetycznych, zw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę