Biogaz_III Forum 2025

Zmiana przepisów jest konieczna

3 grudnia 2015
Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wnioskuje do Ministra rolnictwa i rozwoju Wsi o zmianę przepisów dotyczących zasiłku pogrzebowego z KRUS.
Obecne przepisy bowiem zdaniem samorządu rolniczego  różnicują po raz kolejny rolników ubezpieczonych w KRUS oraz osoby ubezpieczone w ZUS. W przypadku prawa do zasiłku pogrzebowego przyznawanego przez KRUS z ubezpieczenia społecznego rolników krąg osób do niego uprawnionych jest węższy niż w ZUS.
- Obecnie trwają prace legislacyjne w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw, w którym proponuje się rozszerzyć krąg osób, po śmierci których przysługuje zasiłek pogrzebowy o „inne osoby”. Tym sposobem osoby, które nie uzyskają prawa do zasiłku pogrzebowego z KRUS , będą mogły ubiegać się o analogiczne świadczenie z ZUS – informują izby rolnicze .


POWIĄZANE

Nowoczesne gospodarstwa mleczne stawiają na efektywność i automatyzację. Jednym ...

Obowiązujące od początku 2025 roku nowe przepisy dotyczące podatku od nieruchomo...

Nie ma smaku bardziej letniego niż miód. Wystarczy odkręcić słoik, by poczuć zap...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę