Ptak_Waw_CTR_2024
TSW_XV_2025

Zdrowa rywalizacja

3 października 2008
Banki spółdzielcze rozpoczęły mocną walkę o klienta. Zmusiła je do tego rosnąca konkurencja, która pojawia się nawet w mniejszych miejscowościach. Rywalizacja już dziś spowodowała, że do małych placówek zlokalizowanych na wsiach, wprowadzono nowe usługi i technologię. Zdecydowano też o budowie dodatkowych oddziałów. Obecnie jest ich już ponad 3,5 tysiąca.

Przez konta banków spółdzielczych wciąż przepływa niemal całość unijnego wsparcia rolników. Głównie dopłaty bezpośrednie. Jednak ostra rywalizacja w sektorze bankowym wymusza nowe inwestycje. Dlatego dziś większość banków spółdzielczych to już nowoczesne placówki z nowoczesną obsługą bankową.

Bożena Gorzkowska, Prezes Banku Spółdzielczego w Załuskach – „Wchodzimy w obsługę internetową. Od listopada nawet w takich środowiskach wiejskich na terenie 2 gmin, będziemy świadczyć usługi dewizowe. Będzie można sprzedać i kupić na przykład dolary lub euro.”

Inwestycje w nowoczesność wymusza wiejski rynek, bo coraz więcej rolników inwestuje w rozwój własnych gospodarstw. I coraz więcej z nich wymaga obsługi na wysokim poziomie.

Romuald Woźniak, wójt gminy Załuski – „Drobni przedsiębiorcy naciskają tę obsługę bankową. Produkty bank musi udzielać, stąd ta nowa filia. 1,5 kilometra stąd jest słynne w całej Europie targowisko – Przebojewo, gdzie handluje się truskawką. Tu są znaczne obroty.”

Banki spółdzielcze liczą na 15% udział w rynku. Plan ambitny i jak twierdzą całkiem realny. Wieś to nadal miejsce, gdzie potencjalnych klientów jest najwięcej.


POWIĄZANE

Czy uprawa kukurydzy jest opłacalna? Co roku, po zakończonych żniwach producenci...

Kwestie bezpieczeństwa żywnościowego muszą być traktowane przez polityków tak po...

Innowacje biotechnologiczne w służbie biogospodarki Rola biotechnologii w rozwoj...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę