Ptak_Waw_CTR_2024

Zdaniem rolniczej Solidarności

5 stycznia 2016
Prezentujemy stanowisko NSZZ RI ,,Solidarność’’ wobec ustawy o nasiennictwie
W związku z procedowaną w Parlamencie ustawą o nasiennictwie (druk senacki nr 231, druki sejmowe nr 176, 822 i 822-A)., NSZZ RI „Solidarność” po raz kolejny wyraża swój zdecydowany sprzeciw wobec  działań, mających na celu wprowadzenie do obrotu i wysiewu nasiona roślin genetycznie zmodyfikowanych w Polsce. Przyjęcie przedmiotowej ustawy w obecnym kształcie, stanowi nie tylko realne zagrożenie dla gospodarstw rodzinnych, produkujących zdrową naturalną żywność wysokiej jakości ale także  dla zdrowia konsumentów, ze względu na ciągle nie udowodniony brak szkodliwości tych organizmów na środowisko naturalne i zdrowie człowieka.
NSZZ RI ,,Solidarność" podtrzymuje wielokrotnie wyrażane stanowisko, iż postępowanie z organizmami genetycznie modyfikowanymi (GMO) wymaga ostrożnych działań i szczegółowych laboratoryjnych badań.
W związku z tym, przynajmniej do momentu uzyskania jednoznacznych, obiektywnych i przekonujących dowodów na brak szkodliwości organizmów GMO, jakiekolwiek działania sankcjonujące dopuszczenie i uwolnienie do środowiska roślin transgenicznych uważamy za działanie całkowicie nieuzasadnione, które ponadto godzi w interes Państwa i stanowi zagrożenie dla jego obywateli – konsumentów żywności.
Wobec powyższego NSZZ RI „Solidarność domaga się od Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej odrzucenia projektu ustawy o nasiennictwie  uchwalonej przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej na 25 posiedzeniu w dniu 9 listopada 2012 roku.



POWIĄZANE

Decyzja o zainstalowaniu kotła na ekogroszek może znacząco wpłynąć na komfort i ...

W minionym roku na polskich drogach w czasie Wszystkich Świętych doszło do 118 w...

Przechowywanie warzyw w odpowiednich warunkach to klucz do zachowania ich świeżo...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę