aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Zamiast pługa pistolet

7 sierpnia 2013
Przed dziesięcioma tysiącami lat w okresie rewolucji neolitycznej narodziło się rolnictwo Dziś jest jedną z najlepiej na świecie rozwijających się dziedzin gospodarki. Ale w ramach nowoczesnych metod intensywnej gospodarki rolnej okazało się , że mamy nadprodukcje żywności I nie dla wszystkich starczy na roli pracy. Dotyczy to sprzede wszystkim właścicieli małych gospodarstw. Jednak nikt nie chce oddać ojcowizny bez walki .
 Dlatego  zdesperowani chłopi szukają pomocy w bankach , które na dostosowanie gospodarstwa do unijnych standardów oferują im liczne kredyty. Pieniądze te trzeba jednak oddać i z tym jest na wsi coraz większy kłopot bo bierze się łatwo a zwraca trudniej szczególnie ,że dochodów z pracy na roli jest coraz ,miej a tu jeszcze często liczna rodzina na utrzymaniu.
W takiej sytuacji znalazł się najprawdopodobniej  39 letni  Kazimierz B – rolnik  z Bukowca w łódzkim, który na gwałt potrzebował gotówki na spłatę zaciągniętych pożyczek. Postanowił więc zamienić pług na pistolet i napadać na okoliczne banki. Sztuka ta udała mu  się aż siedemnaście razy, ale jak  mówi ludowe przysłowie dopóki dzban  wodę nosi dopóki mu się ucho nie urwie.  I tak  się stało – prowadzone przez organa ścigania śledztwo w końcu przyniosło efekty i zaprowadziło policyjnych detektywów do właściciela gospodarstwa rolnego w Bukowcu. Kazimierz B w końcu został zatrzymamy przez policjantów  i to na terenie Ostrowa Wielkopolskiego gdzie planował 18 napad na bank.
Dziś swoja zagrodę zamienił na więzienna cele . Sąd w Łodzi skazał ,,pomysłowego rolnika’’ na sześć lat więzienia  i zwrócenie bankom zrabowanych pieniędzy,  a było tego około 170 tysięcy. Teraz będzie miał dużo czasu , aby znaleźć pomysł na dalsze życie na podłódzkiej wsi.


POWIĄZANE

Komisarz Rolnictwa UE Janusz Wojciechowski przekazał, że na najbliższym i ostatn...

Do końca lipca br. rzemieślniczy Browar PINTA planuje uruchomić nową linię do pu...

Skuteczne ograniczenie ilości odpadów i zwiększenie recyklingu wymaga wcześniejs...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę