Ptak_Waw_CTR_2024

Z życia izby

7 grudnia 2004

Po raz drugi Zarząd Izby Gospodarczej Dorzecza Raby zorganizował na terenie powiatu myślenickiego spotkanie z przedsiębiorcami. Odbyło się ono w Sieprawiu.

Nie dalej jak w połowie listopada przedstawiciele zarządu izby rozmawiali z właścicielami firm działających na terenie gminy Tokarnia. Informacje na temat korzyści płynących z faktu przystąpienia do stowarzyszenia przedsiębiorców przedstawił wówczas sekretarz zarządu izby Piotr Topa. - Na terenie powiatu myślenickiego jesteśmy dużą organizacją przedsiębiorców - powiedział Piotr Topa. - Zrzeszamy obecnie blisko dwieście podmiotów gospodarczych. Są to firmy zarówno małe, ale też takie, które zatrudniają ponad dwustu pracowników. Jedynym kryterium przynależności do izby jest prowadzenie działalności gospodarczej.

Prezes izby Zbigniew Gładysz podkreśla znaczenie formowania wspólnego stanowiska w sprawach istotnych dla rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości na gruncie lokalnym, regionalnym oraz ogólnopolskim. - Zrzeszając coraz liczniejszą grupę przedsiębiorców, zyskujemy silniejszy głos w rozmowach ze starostą, burmistrzem czy wójtami. Mam nadzieję, że w przyszłości będą oni zwracać się z prośbą na przykład o zaopiniowanie przez izbę stawek podatków lokalnych - mówi Gładysz.

Jednym z efektów takiego wspólnego mówienia jest obalenie niekorzystnych przepisów. Kilka tygodni temu w ramach porozumienia organizacji przedsiębiorców w Krakowie przyjęto wspólne stanowisko dotyczące zablokowania niekorzystnych przepisów ZUS. Stanowisko organizacji przedsiębiorców skierowano do parlamentu. - Można zastanawiać się, czy nasze działania miały wpływ na obalenie niekorzystnej ustawy, ale niewykluczone, że jednak wzięto pod uwagę nasze sugestie - twierdzi Zbigniew Gładysz. Jednocześnie prezes izby przypomina, że na szczeblu lokalnym jest wiele spraw do załatwienia, a inicjatywy płynące ze zrzeszenia przedsiębiorców mają wpływ na decyzje podejmowane przez władze.

Podczas spotkania w Sieprawiu Zbigniew Gładysz informował wszystkich jego uczestników o korzyściach płynących z ulg udzielanych członkom izby przez duże firmy ubezpieczeniowe i telekomunikacyjne. Ważnym elementem partnerstwa firm należących do izby jest także wzajemne świadczenie usług. - W ramach przynależności do izby powinniśmy korzystać z własnych ofert. Jesteśmy w jednym stowarzyszeniu, znamy się, możemy udzielać sobie rabatów i nie mieć obaw o to, że nie otrzymamy zapłaty - przekonywał podczas spotkania w Sieprawiu prezes Gładysz. - W ten właśnie sposób wspieramy się wzajemnie.

Członkowie izby oraz pracownicy firm należących do stowarzyszenia od listopada uczestniczą w kursach języka angielskiego. Dla zainteresowanych zorganizowano dwie grupy, zminimalizowano też koszt uczestnictwa. W nowym roku zaplanowano uruchomienie lekcji języka niemieckiego.


POWIĄZANE

W październiku odbyło się posiedzenie grupy roboczej „Miód” Copa-Cogeca, w który...

EIT Food już po raz siódmy organizuje warsztaty projektowania produktów żywności...

Przechowywanie paliwa w gospodarstwie rolnym wymaga wdrożenia odpowiednich rozwi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę