Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi 24 kwietnia rozpatrzyła poprawkę zgłoszoną w czasie drugiego czytania do projektu uchwały w sprawie wsparcia Rządu Rzeczypospolitej Polskiej i wezwania Parlamentu Europejskiego do aktywnego działania na rzecz uproszczenia wspólnej polityki rolnej, konkurencyjności i postępu oraz wprowadzenia równych i niedyskryminujących zasad podziału między państwa członkowskie Unii Europejskiej środków na dopłaty bezpośrednie dla rolników (druki nr 140 i 210).Komisja wnosi o odrzucenie poprawki. Poprawka ma na celu dodanie na początku trzeciego akapitu zdania „Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uznaje dotychczasowe działania Rządu w sprawie zrównania dopłat bezpośrednich za niewystarczające”.
Komisja odrzuciła wniosek o odrzucenie Informacji Ministra Środowiska dotyczącej planowanych zmian ustawowych funkcjonowania spółek wodnych, przedstawionej na posiedzeniu Komisji w dniu 11 kwietnia 2012 roku oraz odrzuciła wniosek o odrzucenie Informacji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o pomocy dla producentów rolnych poszkodowanych w wyniku ujemnych skutków przezimowania upraw, przedstawionej na posiedzeniu Komisji w dniu 12 kwietnia 2012 r.
Ponadto Komisja przeprowadziła pierwsze czytanie i rozpatrzyła rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych.
Projekt ma na celu dokonanie zmiany definicji „Polskiej Wódki/Polish Vodka” i ustalenie sposobu przygotowania specyfikacji technicznej napoju spirytusowego „Polska Wódka/Polish Vodka”. W projekcie określono wymagania dla wódki, która może być oznakowana na etykiecie oznaczeniem geograficznym „Polska Wódka/Polish Vodka”, oraz ograniczono zakres surowców, z których może być produkowana do: żyta, pszenicy, owsa i jęczmienia oraz ziemniaków.
Komisja przyjęła poprawki polegające m.in. na poszerzeniu listy surowców do produkcji wódki o pszenżyto; wydłużeniu z 12 do 18 miesięcy okresu, w którym dopuszczalny jest obrót wódką wyprodukowaną przed dniem wejścia w życie projektowanej ustawy; zniesieniu wymogu rozlewu wódki w opakowania jednostkowe na terytorium Polski; zmianie terminu wejścia w życie ustawy z 14 dni na 6 miesięcy.