OPOLAGRA_2025
AgroShow_05_2025_Zielone

Wzrośnie eksport wołowiny z Australii

22 kwietnia 2011
W marcu nadal wzrastał eksport wołowiny i mięsa cielęcego z Australii. Wzrosły dostawy tego gatunku mięsa m.in. do Korei Południowej, do Rosji, na Tajwan oraz do krajów Bliskiego Wschodu - podaje FAMMU/FAPA.
W minionym miesiącu Australijczycy wyeksportowali łącznie 87,5 tys. ton mięsa wołowego i cielęcego, o 7 proc. więcej niż przed rokiem.

Jak podaje FAMMU/FAPA eksport do Korei Południowej zwiększył się o 48 proc. do Japonii zas zmniejszył się o 19 proc. Wpłynęły na to wydarzenia związane z trzęsieniem ziemi.

Eksport do Stanów Zjednoczonych ukształtował się na poziomie 15,5 tys. ton, osiągając najwyższy miesięczny pułap od sierpnia 2010 roku.


POWIĄZANE

Stowarzyszenie "Otwarte Klatki" to organizacja która od lat uderza w polskiego r...

Zdrowie roślin jest podstawą życia i bezpieczeństwa żywnościowego, a zatem stano...

Według systemu informacyjnego FGIS "Argus-Fito" od początku 2025 roku od 7 maja ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę