OPOLAGRA_2025

Wysuszony problem

12 kwietnia 2010
Wody ubywa i coraz boleśniej odczuwają to rolnicy z południa Europy.
A eksperci ostrzegają, że będzie gorzej i to nie tylko ze względu na zmiany klimatu. Dlatego Bruksela chce, by kwestia gospodarowania zasobami wody była jednym z priorytetów przy reformowaniu Wspólnej Polityki Rolnej.

Nie da się rozmawiać o gospodarowaniu wodą nie biorąc pod uwagę rolnictwa. Branża ta pochłania 2/3 wody zużywanej w całej Europie. To, co zrobiono do tej pory w kwestii oszczędzania wody jest niewystarczające.

Wiele krajów nie wypełnia zobowiązań związanych z regulacją rzek i wprowadzaniem systemów nawadniania. A coraz częstsze susze to palący problemem nie tylko w regionach tradycyjnie na nie narażonych.

Co można zrobić, by poprawić sytuację? Zdaniem ekspertów częściowo problem rozwiąże drenowanie i nawadnianie, a rowy odwadniające powinny umożliwiać lokalne magazynowanie wody.


POWIĄZANE

Najnowsze dane ze sklepów nie pozostawiają złudzeń. Dynamika wzrostu cen znowu z...

Kolektory słoneczne to zaawansowane urządzenia technologiczne, które umożliwiają...

Nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie mogą zaoszczędzić firmy na zakupie p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)Pracuj.pl
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę